Most přes Bystřici v Olomouci čeká rekonstrukce, zůstane otevřený

Rekonstrukce mostu přes řeku Bystřici na Masarykově třídě je nevyhnutelná. Provoz ale bude omezen jen částečně.

Olomouc se chystá na rekonstrukci dalšího mostu. Práce sice začnou zanedlouho, obyvatelé okolních ulic ale nemusí mít obavy z omezení. Jak informovalo vedení města, opravy jsou rozděleny do dvou etap, po celou dobu stavebních prací bude na mostě zachován provoz pro pěší i auta.

Město minulý týden podepsalo smlouvu se zhotovitelem a 24. března může plánovaná rekonstrukce mostu přes řeku Bystřici na Masarykově třídě začít. Trvat by měla do letošního října.

Provoz se omezí jen částečně

První etapa potrvá dle nově dohodnutého harmonogramu do konce července. V tomto období bude uzavřena pravá strana mostu ve směru k hlavnímu nádraží. „Provoz bude zachován ve druhé části mostu jak pro pěší, tak pro cyklisty a individuální automobilovou dopravu. Provoz na komunikaci bude řízen světelnou signalizací,“ vysvětlil investiční náměstek primátora Martin Major.

V průběhu první etapy bude ulice Na Bystřičce ve směru od ulice Křižíkova uzavřena a bude zobousměrněna i s ulicí Křižíkovou, aby byla zajištěna dopravní obslužnost i pro ulici Kavaleristů. Současně bude omezen výjezd z ulice Dr. Milady Horákové přes ulice Praskova a Dukelská. K žádnému výraznému omezení parkování nedojde.

Druhá etapa začne 1. srpna a skončit má v říjnu. „V tomto termínu bude uzavřena levá polovina mostu ve směru k hlavnímu nádraží s tím, že veškerý provoz bude probíhat přesně jako v předchozí etapě po druhé straně mostu,“ doplnil náměstek.

V této etapě budou uzavřeny výjezdy z ulic Dr. Milady Horákové na obou stranách a z ulice Na Bystřičce na severní straně, v ulici bude opět zaveden obousměrný provoz, aby byla zachována dopravní obslužnost. K drobnému omezení parkovacích kapacit dojde v jižní části ulice Dr. Milady Horákové. Jedná se o dočasný zábor maximálně osmi parkovacích stání.

„Víme, že tato oblast je dotčena i stavbou protipovodňových opatření a proto prosíme obyvatele, aby byli trpěliví a shovívaví. Provést nutnou opravu mostu přes řeku Bystřici nyní je ale určitě výhodnější, než ji zahájit až poté, kdy dokončíme protipovodňová opatření a otevřeme nový most přes Moravu,“ vysvětlil hlavní argument pro souběh prací Martin Major.

Zhotovitelská firma byla vybrána v únoru, výběrové řízení skončilo 24. února a 9. března byla podepsána příslušná smlouva. Téhož dne město informovalo i komisi městské části Nové Hodolany.

Přečtěte si  Důl Frenštát bude do konce léta definitivně zasypán. Na místě vznikne "chytrá vesnice"

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*