MSFL se s podzimem rozloučilo přeoranou tabulku, Blansko i přes zaváhání zůstává půlmistrem

FSK Vrchovina doma po heroickém výkonu porazila úřadujícího půlmistra FK Blansko

Poslední podzimní kolo Moravskoslezské fotbalové ligy přineslo řadu překvapení. Celá první čtveřice téměř zcela selhala, naopak zvláště některé týmy z nižší části tabulky se projevily nečekanou bojovností. Zaváhalo i Blansko, které podlehlo domácí Vrchovině. Přesto si však udrželo solidní náskok v čele tabulky a podzimní půlmistrovství. Vedení klubu uvažuje o přípravě na postup do druhé ligy.

Blansko si i přes prohru udržuje solidní bodový náskok

S koncem podzimní části soutěže přichází i viditelné úbytky sil. Nadšení a bojovnost v takových zápasech hraje stejně důležitou roli jako fyzická kondice a technické umění. O tom byl také do značné míry zápas půlmistra letošní MSFL s letos nepříliš výrazným celkem Nového Města na Moravě.

Domácí vstřelili první branku už v druhé minutě Tomáše Duby. Ve 29. minutě si připsali další gól díky Radku Matulkovi. Hosté z Posvitaví se rozhodně nechtěli nechat zahanbit a jejich aktivita jim přinesla snížení brankového rozdílu na 2:1, poté co se záhy prosadil Michal Ordoš. Do kabiny odcházeli o poločase Blanenští s odhodláním zvrátit dosavadní vývoj zápasu. Druhá půle zápasu se však nesla v duchu heroického výkonu Vrchoviny, která udržela těsné vítězství až do osvobozujícího závěrečného hvizdu. Zvláště poslední část utkání, mírně rozředěná četným střídáním, byla soubojem nervů a zbytků sil.

Blanenští odjížděli z Horácka bez bodu. Díky výsledkům dalších předních aspirantů na vítězství v letošní soutěži v posledním podzimním kole však má FK Blansko solidní pětibodový náskok, se kterým nastoupí do jarní části sezóny.

Půlmistr zvažuje přípravu na postup do druhé ligy

FK Blansko přezimuje v pozici půlmistra. Nebrání se ani postupu do druhé ligy. “Dovedu si představit, že bychom postoupili do 2. ligy,” řekl předseda oddílu Jiří Crha. “Nezamítám to. Nejsem v pozici, že bych se postupu bál nebo se ho lekl. Bylo by to něco historického, i kdyby to mělo být pouze na rok.” Pro postup do profesionální soutěže by ale byla nutná rekonstrukce domácího stadionu, který je v majetku města Blanska. “Prvně na klubové úrovni a se sponzory tuto debatu musíme otevřít co nejdřív. Pokud bychom dospěli k tomu závěru, že se o postup pokusíme, pak bychom museli začít komunikovat s městem. Bez toho se druhá liga nedá hrát,” uvědomuje si mecenáš klubu.

S propadem první čtveřice souvisí překvapivé úspěchy

Před koncem podzimní části soutěže nezaváhalo jen Blansko. V porovnání s předchozím kolem došlo doslova k “přeorání” tabulky. To se týká do té doby druhé Sigmy Olomouc, která podlehla domácímu bojovnému Hlučínu a propadla se až na páté místo. S domácím Uničovem dokázal v předposlední minutě srovnat krok Vyškov, čímž zapříčinil sestup SK Uničov o jednu příčku dolů na 4. místo. Rosice se nedokázaly prosadit na hřišti Otrokovic a kvůli těsné prohře 1:0 sestoupily ze čtvrté na šestou příčku.

Radost si naopak udělaly dosud páté Petřkovice a šestý Frýdek-Místek. “Seveřané” se po solidních výhrách proti Kroměříži a Velkému Meziříčí usadili na druhé a třetí příčce.

Stále pokračuje vyrovnaný boj na předních příčkách letošní MSFL. S podzimní soutěží se z pozice komentátorů loučíme anketou (na konci článku), ve které můžete tipovat, kdo podle vás na konci druhé poloviny soutěže oslaví mistrovský titul.