Muzejní noc se přesunula na podzim, Slovácké muzeum přesto květnovou tradici neporuší

Bánovský poklad Slovácké muzeum
Součástí nabízených výstav bude umění nevidomých, ilustrace i TOP 10 archeologických nálezů.

I když konání společného celoevropského Mezinárodního dne muzeí spojeného s muzejní nocí bylo letos oficiálně přesunuto na termín 14.–16. listopadu 2020, Slovácké muzeum neporuší tradici květnového termínu. Návštěvníci budou muset oželet komentované prohlídky, hudební vystoupení a doprovodný kulturní program plánovaný před hlavní budovou Slováckého muzea. O co však příznivci muzeí nepřijdou, prozradilo muzeum v tiskové zprávě.

Muzeum láká na pestrou podívanou i vstup zdarma

Slovácké muzeum se rozhodlo zapojit do Noci muzeí v původním termínu. 24. května budou zdarma přístupné všechny objekty Slováckého muzea. V hlavní budově kromě stálé národopisné expozice je nainstalována výstava děl zrakově postižených spoluobčanů ze sochařské školy Aliterra z Tasova na západní Moravě.

Snažíme se, aby naši žáci neztratili svůj vnitřní postoj, aby nekopírovali výtvarná díla vidících lidí, ale aby nám ukázali, jak to vidí svým způsobem,“ sdělila autorka výstavy Tereza Axmanová, ředitelka školy Aliterra. Součástí výstavy je i speciální objekt, který návštěvníkům zamezí v přímém vizuálnímu kontaktu a poskytne jim možnost poznat sochu nejprve hmatem a teprve následně ji i spatřit.”

V Galerii Slováckého muzea na vás čeká trio skvělých výstavně-výtvarných projektů. „Pro nejmenší děti a rodiče je určitě nejvíc přitažlivá výstava ilustrací Denisy Proškové, která je nejen výbornou výtvarnicí, ale také skvělou spisovatelkou. Její obrázky jsou milým pohledem do světa lidí a jejich zvířecích kamarádů se spoustou krásných příběhů,“ zve Marie Martykánová, kurátorka výstavy a už se těší na chvíle, až galerie zase ožije vaším smíchem.

Kdo se nestihl zajít podívat do Starého Města, jak roste stavba nového Cyrilometodějského centra Slováckého muzea a při té příležitosti navštívit Památník Velké Moravy, zoufat nemusí. „Výstava TOP 10 nejzajímavějších archeologických nálezů poslední dekády nabízí pohled do nedávné historie, kdy se archeologům Slováckého muzea podařilo zmapovat nálezy nevyčíslitelné hodnoty sahající stovky i tisíce let do minulosti,“ doplnil pestrou nabídku k návštěvě poklidnějšího charakteru mluvčí muzea Pavel Princ.

Vyhlášené téma letošního Mezinárodního dne muzeí je Muzea za rovnost: rozmanitost a začleňování.

Zdroj: Místní kultura, Slovácké muzeum – Uherské Hradiště

Související články

Přečtěte si  Nadšenec vyšel po stopách Cyrila a Metoděje z Konstantinopole na Moravu. Chce oživit jejich odkaz i přispět na opravu kostela

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*