Na Břeclavsku lidé zahlédli medvěda, nejspíš krajem jen procházel

Medvěd na Břeclavsku - ilustrační foto
Medvěd na Břeclavsku - ilustrační foto

Dva cyklisté zahlédli v sobotu na lesní stezce mezi Týncem a Tvrdonicemi na Břeclavsku medvěda. Informovala o tom břeclavská radnice na svých stránkách, dodala, že medvěd už může být mimo region.

Velmi pravděpodobně jde o migrujícího jedince, o den dříve medvěda zachytila fotopast u Bzence. Je možné, že se na Břeclavsku pohybuje, ale stejně tak se může nacházet desítky kilometrů daleko. Nicméně jsme upozornili starosty blízkých obcí,” uvedl David Mahovský z břeclavské radnice.

Není to poprvé, co se na Břeclavsko medvěd zatoulal. Lidé tuto šelmu viděli už v letech 2012 a 2015. Ani v jednom z případů nezpůsobilo zvíře žádné problémy nebo škody na majetku.

Není důvod k žádné panice, medvědi jsou plachá zvířata a oba cyklisté se shodli, že jakmile je uviděl, hned se dal na útěk. Rozhodně tedy žádné nebezpečí nehrozí,” dodal Mahovský.

Jak se zachovat při setkání s medvědem?

Pro medvěda je člověk přirozený nepřítel a snaží se mu vyhnout. Odpuzuje ho lidský pach. Ale pozor, mohou ho naopak lákat některé parfémy, hlavně ty, které připomínají ovoce. Pokud na medvěda narazíte, nedívejte se mu do očí, nedělejte žádné prudké pohyby a neutíkejte. Pomalu odcházejte z místa a dělejte, že medvěda nevidíte. Pokud se vydá za vámi, nechte mu na zemi kousek oblečení nebo jídla, což by vám mělo dát čas se z místa vzdálit. 

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*