Na Brněnskou přehradu vypluje Morava. V anketě porazila Moskvu

Loď Morava
Historicky cenná a kulturně chráněná loď dostala nové jméno Morava. V průběhu léta vypluje na "Prygl".

Od března probíhala v Brně anketa o pojmenování nově zrekonstruované historické lodi, která o prázdninách vypluje na Brněnskou přehradu. Lidé mohli vybírat z názvů Bratislava, Moskva a Morava. Většina z více než tří a půl tisíce hlasujících zvolila pojmenování Morava.

Morava porazila Moskvu

Hlasovat mohli lidé starší 15 let s trvalým pobytem v Brně a ověřeným účtem na serveru Brno iD. Hlasovat se kromě webu mohlo i osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena. Celkem bylo odevzdáno 3530 platných hlasů.

„Více než 60 % respondentů hlasovalo pro název Morava. Dalších 30 % získalo pojmenování Moskva, které ale bylo nejúspěšnější v offline hlasování. Nejméně hlasů pak získala Bratislava,“ doplnil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Radost z výsledků ankety na svém Facebooku sdílel první náměstek primátorky Petr Hladík. Moravu v průběhu hlasování otevřeně podpořil (psali jsme o tom v tomto článku).

„Dvě nejstarší lodě na brněnské přehradě se jmenovaly Morava a Brno. Dnes máme na hladině jen loď Brno, kterou nově pojmenovaná Morava s odkazem na historii pěkně doplní,“ dodal Hladík.

Nově pojmenovaná loď se do stávající flotily zařadí v průběhu letních měsíců letošního roku. Jedná o historicky cenné a kulturně chráněné plavidlo.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*