Na hranici se Slovenskem budou působit společné policejní hlídky. Budou provádět i namátkové kontroly

I po skončení znovuzavedení ochrany na státní hranici se Slovenskem v příhraničí hlídky zůstávají. V blízkosti bývalých hraničních přechodů provádí namátkové kontroly vozidel a dále realizují zvýšený dohled na tzv. „zelené hranici“. Výkon služby tu navíc bude probíhat formou společných česko-slovenských hlídek.

Dnes dopoledne se na bývalém hraničním přechodu ve Starém Hrozenkově, při zahájení výkonu služby společných hlídek policie České republiky a Slovenska, setkali policejní náměstci – náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje pro vnější službu plk. Mgr. Bohdan Varyš a náměstek ředitele Krajského ředitelství policejního sboru v Trenčíně pplk. Mgr. L’ubomír Vavruš. Potvrdili tak svoji předchozí domluvu o fungování spolupráce při ochraně příhraničí. Cílem této spolupráce je potírání nelegální tranzitní migrace.

Aktuálně prezentovanou součinnost mezi policií České republiky a Slovenska nelze označovat za ojedinělou, neboť ji v různých formách provádíme již dlouhodobě. A netýká se pouze problematiky tzv. nelegální migrace, ale mimo jiné i majetkové či násilné trestné činnosti přesahující hranici mezi oběma státy.  

Autor: red Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*