Na Moravě padaly teplotní rekordy. Očekává se “jarní” víkend

morava
"Jaro" v lednu na Moravě

Vlivem přílivu velmi teplého vzduchu od jihozápadu vystoupaly dnes teploty na Moravě většinou nad deset stupňů Celsia, místy se ale přiblížily až k 15 stupňům. Počasí tak odpovídalo spíše první dubnové dekádě než konci ledna, kdy se teploty obvykle pohybují kolem dvou stupňů. 

Nejvyšší teploty byly na jižní Moravě, kde dnes na devíti stanicích padly teplotní rekordy pro poslední lednový den. V Dyjákovicích na Znojemsku meteorologové naměřili 14,7 stupně Celsia, dosavadní rekord z roku 2000 činil 11,4 stupně.

Více než 14 stupňů Celsia bylo také v Brodě nad Dyjí a Lednici na Břeclavsku nebo v Pohořelicích na Brněnsku. Přes 13 stupňů naměřili v Kuchařovicích na Znojemsku, Ivanovicích na Hané na Vyškovsku a Troubsku na Brněnsku.

Nezvykle teplo bylo také v krajském městě. V Brně-Žabovřeskách teplota vystoupala na 12,9 stupně Celsia. Dosavadní rekord činil 10,4 stupně a byl z roku 2000. Stejnou maximální hodnotu evidovali meteorologové do dnešního dne také v Brně-Tuřanech, a to od roku 1971. Dnes ale naměřili 12,7 stupně.

Předpověď slibuje teplý víkend

Teplé jihozápadní proudění by mělo vydržet i o víkendu a teploty by se měly nadále pohybovat mezi 10 – 15 stupni.


Autor: red Zdroj: ČTK, in-pocasi.cz Foto: evento.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*