Na Moravě se budou opravovat ukrajinské tanky, úvahy míří ke Šternberku

Poškozená obrněná technika ukrajinské armády se bude opravovat v České republice. Ministerstvo obrany potvrdilo, že opravy budou provádět firmy obranného průmyslu. Nejvíce se hovoří o bývalých vojenských opravnách ve Šternberku, jejichž provoz zajišťuje společnost Excalibur Army.

„Prvním konkrétním kontraktem jsou opravy tanků T-64, který budou plnit společnosti skupiny Czechoslovak Group. V budoucnu se můžou opravy rozšířit i na kolové obrněnce typových rodin BRD a BRDM a můžou se do nich zapojit i další společnosti,“ uvedla podle serveru Echo24 mluvčí ministerstva Jana Zechmeisterová. Za vzájemnou spolupráci firem v ČR a na Ukrajině iniciovala ukrajinská strana.

Zamíří ukrajinské tanky na střední Moravu?

V médiích se objevila informace, že nejpravděpodobnější lokalitou oprav bude areál bývalých státních vojenských opraven (VOP CZ) ve Šternberku na střední Moravě. Podnik má od roku 2013 v majetku společnost Excalibur Army patřící do holdingu Czechoslovak Group. Právě zdejší závod se zaměřuje na opravu pásové a dělostřelecké techniky.

Vedení holdingu nechtělo uvést bližší informace. Jedná se o utajovanou informaci. „V zájmu bojující Ukrajiny a z důvodu ochrany utajovaných skutečností nebudeme zveřejňovat žádné podrobnosti o tom, jaká technika, v jaké lokalitě a v jakých počtech se opravuje,“ citoval server Echo24 ředitele Czechoslovak Group Andreje Čírteka.

Autor: pjk, foto: OBSE

Doporučujeme


1 Trackback / Pingback

  1. Na Moravě se budou opravovat ukrajinské tanky | Moravský národ

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*