Na Moravě vznikne pivní pentagon, plánuje investor

Investoři z Gourmet Invest se nyní zaměřili na olomoucký Chomout. Dohromady chtějí sdružit pět moravských pivovarů.

Moravské pivovary se postupně probouzejí z koronavirové krize. Jejich pozvolný růst láká investory, zvláště u těch značek, které prokázaly svou sílu. Jedním z významných projektů je propojení pěti menších pivovarů po celé Moravě. Stojí za ním potravinářská skupina Gourmet Invest.

Manažeři této skupiny za tímto účelem zakládají společnost Městské pivovary. Gourmet Invest už před několika lety obnovil výrobu piva ve Znojmě a Jarošově. Teď kompletně skupuje olomoucký Chomout. Podle serveru Seznam zprávy je jejich cílem pětice moravských pivovarů.

Předseda představenstva Městských pivovarů Miroslav Harašta se nechal slyšet, že chce z pivovaru Chomout udělat další regionální pivní ikonu, stejně jako v případě Znojma a Jarošova. “Chceme tvořit budoucnost městských řemeslných pivovarů,” citoval server Haraštu.

Gourmet Invest si nese dobrou zkušenost ze Znojemského městského pivovaru

Akcie dělají z městského pivovaru měšťanský

Investoři zároveň plánují budovat olomoucký minipivovar nejenom jako městský, ale i měšťanský prostřednictvím akcií nabídnutých místním obyvatelům. Nesou si přitom dobrou zkušenost z jihu Moravy.

„Je to koncept, který se nám velmi osvědčil ve Znojmě, kdy akcionáři pivovaru nejenom poskytnou prostředky na jeho rozvoj, ale tvoří i velmi cennou komunitu fanoušků pivovaru. Velmi se potvrzuje, že pivovar chce u nás vlastnit úplně každý a my lidem toto přání dovedeme splnit,“ vysvětlil podle serveru Harašta. Z olomouckého minipivovaru chce do pěti let vybudovat nejrespektovanější řemeslný pivovar na střední Moravě s výstavem deset tisíc hektolitrů ročně.

Tržby Jarošovského a Znojemského pivovaru se loni dostaly na zhruba 40 milionů korun, letos mají být podle společnosti o dvacet milionů vyšší. U pivovaru Chomout jsou na příští rok v plánu tržby 15 milionů korun. Pod nově založené Městské pivovary by mělo do budoucna spadat všech pět moravských pivovarů. Jména zbývajících dvou pivovarů zatím investoři neprozradili.

Foto: Pivovar Chomout, Znojemský městský pivovar

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*