Na podzim začne kácení rizikových stromů ve Frýdku-Místku, ohrožují chodce

Vodohospodáři z Povodí Odry připravují kácení rizikových stromů v centru Frýdku-Místku, které rostou na bermě podél řeky Ostravice. Kácení proběhne v období vegetačního klidu.

Pokácené stromy nahradí nová výsadba

Dřeviny jsou napadané jmelím a dalšími patogeny, prosýchají a dochází k odlamování větví. Podle vodohospodářů jsou ohrožování chodci i cyklisté. “Výběr stromů proběhl ve spolupráci s orgánem ochrany přírody Magistrátu města Frýdek-Místek, který stav těchto stromů vyhodnotil jako silně poškozené dřeviny ohrožující okolní hodnotnější dřeviny s možností selhání provozní bezpečnosti,” uvedl státní podnik ve zprávě. Ke kácení dojde v období vegetačního klidu, tedy od začátku listopadu až konce března.

Oderští vodohospodáři rovněž informovali, že za odstraněné stromy bude provedena náhradní výsadba v odpovídající druhové skladbě a množství. Vysazeno má být několik třešní ptačích, javorů, střemchy a hlohy. “Doufáme, že nově vysazené stromy nebudou vandaly poškozené, úspěšně dorostou do své krásy a budou zdobit Frýdek-Místek i pro příští generace,” dodal generální ředitel státního podniku Jiří Tkáč.

Autor: red Zdroj a foto: Povodí Odry s.p.

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*