Na rozkopaném Mendlově náměstí v Brně se přesunuly zastávky, spoje odjíždí od pivovaru

Spoje směrem na Pisárky nyní odjíždějí od pivovaru.

Mendlovo náměstí platí za jeden z hlavních dopravních uzlů brněnské MHD. Kvůli probíhající rekonstrukci došlo k přesunu většiny zastávek. Spoje teď odjíždí od pivovaru.

Změna se dotkla linek 25,26,37, 52, 84 a nočních rozjezdů N97 a N98. Podle brněnského dopravního podniku za přesunem stojí pokračující rekonstrukce inženýrských sítí. Úprava se dotkla také stání regionálních linek 405 a 406, který nyní odjíždění z Veletržní ulice.

Jde o dočasný přesun zastávek autobusů a trolejbusů směrem na Pisárky. Po dokončení oprav na náměstí se budou situovány zhruba do půli cesty mezi dosavadní a provizorní polohou. Nástupiště pro opačný směr se pak přesunou na Veletržní, přesněji do jejího ústí na Mendlovo náměstí.

Mapa přesunu linek na Mendlově náměstí

Omezení pro chodce a řidiče

Pro řidiče a pěší zůstávají dosavadní omezení provozu. Pokračuje uzavírka Výstavní v ústí do Mendlova náměstí, od ulice Hlinky se lidé nedostanou na prostranství. Průjezd přes náměstí je možný od Veletržní, Křížové i Úvozu. Průjezdná zůstává rovněž cesta vedoucí okolo starobrněnského kláštera a pivovaru na Hlinky.

Chodců se týká několik zavřených přechodů. Nepřejdou například z prostranství ke klášteru, pivovaru nebo Výstavní. Zavřený je také přechod u odbočky z Křížové na náměstí.

Podle brněnského dopravního podniku je třeba celkově počítat se zhoršenou dopravní situací a zpožděním linek MHD.

Zdroj: město Brno, DPMB, foto: GoToBrno, DPMB

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*