Aktuálně: Na trati do Prahy spadla trolej, mezistátní vlaky objíždí Brno

U Golčova Jeníkova došlo k poruše trakčního vedení na trati Brno–Havlíčkův Brod–Praha.

Mezistátní vlaky spojující Prahu s Vídní a Budapeští aktuálně objíždějí Brno. Výluku způsobilo poškození trakčního vedení. Vlaky jezdí odklonem přes Přerov, do české metropole se cestující z moravské metropole dostanou jen přestupem.

„Kvůli poškozenému trakčnímu vedení po pádu stromu je zatím zcela zastaven provoz na trati přes Vysočinu u Golčova Jeníkova. Část vlaků mezi Prahou a Brnem jezdí přes Přerov,“ informovala Správa železnic.

Provoz se podle železničářů zastavil konkrétně v úseku Golčův Jeníkov – Vlkaneč. Mezistátní vlaky spojující Prahu s Vídní či Bratislavou a Budapeští jedou odklonem přes Olomouc, Přerov a Hodonín. Cestující mířící do Prahy proto musejí přestoupit.

České dráhy přerušily provoz vnitrostátních rychlíků Brno–Praha a za regionální vlakové spoje zajistily náhradní autobusovou dopravu. Podle Správy železnic by se měla trať u Golčova Jeníkova zprovoznit brzy odpoledne. Zprvu pouze jednokolejně, provoz na druhé koleji se zřejmě podaří obnovit až večer.

Do Prahy jedině přestupem

Brno s Prahou sice spojují dvě železniční tratě, hlavní koridor přes Českou Třebovou ale prochází dlouhodobou modernizací a na trati přes Havlíčkův Brod aktuálně nejedou vlaky kvůli závadě. Mezistátní vlaky byly odkloněny z trasy přes Svitavy a Českou Třebovou loni v dubnu. Správa železnic předpokládá návrat provozu až polovině příštího roku. Letos ji není možné využít ani jako odklonovou trasu, jižně od Blanska totiž na ní nejsou žádné koleje.

Zdroj: České dráhy, Správa železnic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*