Na trati Moravské Budějovice – Jemnice začne o velikonočních svátcích opět jezdit historický vlak

Už o velikonočních svátcích začne na železniční trati Moravské Budějovice – Jemnice opět jezdit v rámci turistického režimu historický vlak. Lidé budou moci využít celkem 67 provozních dnů. Poslední výjezd historického vlaku řady M je objednán na 17. prosince.

Zahájení provozu čeká tradiční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí v pátek 7. dubna 2023. „Jedná se zhruba o 20kilometrový úsek se sedmi tradičními zastávkami, který v Moravských Budějovicích vede i pod jedním z nejdelších silničních viaduktů na Vysočině. Všechny stanice vybízí k pěší turistice. Celková délka jízdy se blíží půlhodině,“ uvedl Martin Hyský, zastupitel Kraje Vysočina pověřený řízením strategických projektů.

I v historickém vlaku bude platit tarif Veřejné dopravy Vysočiny, tedy standardní jízdné jako u běžného spoje bez jakékoli přirážky. Více informací najdete Jemnické dráhy. Loňský provoz historické soupravy mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí nabídl celkem 63 provozních dnů a svezlo se celkem 3 444 cestujících.

Trať z Obrataňe do Jindřichova Hradce nejdříve příští rok

Do budoucna se kraj nebrání podobnému využití potenciálu úzkokolejné trati mezi Obrataní a Jindřichovým Hradcem. S ohledem na povinné dodržení správních lhůt a informační povinnosti kraje trvající při bezproblémovém řízení a absolutní připravenosti dopravce cca 100 dní není pravděpodobné, že by zde turistický provoz oživil už letošní prázdninovou sezónu.

Jízdní řád

Autor: red Zdroj: Kraj Vysočina Foto: SVD-JZM

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*