Nádraží v Karviné čeká rekonstrukce, část půjde k zemi

Nádraží v Karviné

Správa železnic připravuje rekonstrukci stanice Karviná hlavní nádraží. Rozsáhlá obnova výpravní budovy má začít letos na podzim, potrvá celý rok. Celkové náklady železničáři odhadli na bezmála padesát milionů korun.

Rekonstrukcí projde centrální a severní část výpravní budovy. Naopak nevyužitá část objektu půjde k zemi. “V severní části objektu dojde k ubourání 2. patra, přízemí pak bude částečně otevřeno směrem k přestupnímu autobusovému terminálu,” informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda s tím, že v těchto prostor budou zřízena stání pro kola a dobíjecí stojany pro elektroauta.

V centrálním prostoru výpravní budovy dojde především k rekonstrukci veřejných toalet a ke zpřístupnění ochozu pomocí vřetenovitého schodiště a výtahu. “Na ochozu bude provedena příprava pro jeho komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz,” upřesnil Gavenda.

Pokladny bez omezení

Stavební práce neomezí provoz pokladen a komerčních prostor. “Po dobu výstavby pouze dojde k uzavření veřejných toalet v odbavovací hale, k dispozici bude náhradní WC v mobilních buňkách,” doplnil mluvčí železničářů.

Zdroj: Správa železnic, foto: město Karviná

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*