Nádraží v Sokolnicích-Telnici projde rekonstrukcí, začne už v létě

Vizualizace zrekonstruované výpravní budovy

Železničáři připravují rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice. vypsali veřejnou zakázku. Zhotovitel má provést stavební práce od letošního července do listopadu příštího roku. Náklady se odhadují na 68 milionů korun.

“Cílem rekonstrukce je obnova historického architektonického výrazu objektu. Během prací se provede sanace vlhkého zdiva, výměna oken a dveří, zateplení budovy a obnovení původního vzhledu fasády včetně osazení ozdobných prvků,” informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Počítá se také s novým prostorem pro občerstvení a veřejné bezbariérové toalety. K orientaci nevidomých bude sloužit orientační hlasový majáček a hmatové štítky. V celém objektu bude provedena rekonstrukce rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění.

“Dále se vymění části krovů a střešní krytina. Stávajících sedm bytových jednotek se zrekonstruuje a následně nabídne k pronájmu,” doplnil Gavenda. Součástí stavby bude vybavení novým mobiliářem ve formě laviček, košů, stojanů na kola a přípojek pro dobíjení elektrokol.

Pokladna a WC budou v náhradních prostorách

Po celou dobu rekonstrukce budou podle železničářů zajištěny služby pro cestující v náhradních prostorách. Pokladna a čekárna se budou nacházet v upraveném původním bytu, veřejné WC pak v mobilních buňkách.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*