Náhrada za Silného? Mám šanci ukázat, že do sestavy patřím, říká Zikl z Líšně 

Fotbalisté Líšně na podzim znovu překvapili a přezimovali na třetím místě druholigové tabulky. Do jara jdou ale bez svého nejlepšího kanonýra

Líšeň v zimě opustil Jan Silný, který během podzimu nasázel osm branek a vystřílel si angažmá v ligovém Jablonci. V sestavě by jej měl nahradit dvaadvacetiletý Martin Zikl. 

Během podzimu jste si zlomil ruku. Už jste fit? 

Dá se říct, že ano. Nějakou dobu už trénuji naplno. Měl jsem taky covid, což bylo nepříjemné, ale už jedu na sto procent. 

Jak jste covid snášel? 

Celkem v pohodě. Možná jsem jen byl dva dny více zadýchaný. 

Ruka už je v pořádku, ale jak vlastně došlo k její zlomenině? 

Bylo to smolné. Zlomil jsem si ji na tréninku, o čelo spoluhráče. Na začátku jsem si říkal, že je to jen naražené, jenže pak mi bylo špatně a rentgen odhalil zlomeninu. 

Vraťme se ještě k podzimu. Znovu jste nebyli mezi favority, ale zase jste nahoře… 

Ze začátku to nebylo úplně ono, ale pak jsme začali vyhrávat. Držíme se nahoře, snad nám to i vydrží. 

Ostatní týmy si na vás budou muset dát větší pozor. Líšeň ale oslabila, takže jaká bude vaše síla? 

Oslabili jsme, to je jasné, takže je možné, že nás někdo zase podcení. Ale zase je to příležitost pro další kluky. Myslím, že můžeme překvapit. Je na nás, abychom se předvedli, je to zase nová šance a může se nám dařit úplně stejně. Máme zdravou kabinu a já věřím, že nám to půjde. 

Do Líšně jste přišel ze Zbrojovky. Vnímáte mezi kluby velkou rivalitu? 

Není to jako derby mezi Spartou a Slavií, ale rivalita tam je, hlavně mezi fanoušky. My se na společné zápasy vždy těšíme. Každopádně si myslím, že Zbrojovka patří do první ligy, myslím, že náskok, který mají, si už pohlídají. 

V přípravném utkání se Slovanem Rosice Martin Zikl vstřelil jedinou branku Líšně. Líšeň Rosicím podlehla 1:2.

Jak hodnotíte podzim z osobního hlediska? Přeci jen, gól jste zatím nedal. 

Přišel jsem po pěti kolech a sestava už byla jasně daná. Hrál Honza Silný, kterému se dařilo. Vždyť si ho všiml i Jablonec. Já jsem ho na podzim jen střídal a zaskakoval jsem, což pro fotbalistu není nejpříjemnější. Honza však už odešel a já mám šanci ukázat, že do sestavy patřím. 

V Líšni byste měl být útočníkem číslo jedna. Počítáte s tím? 

Nevím, jestli se tak počítá se mnou, ale snad ano. Těším se na to, ale bude těžké Honzu nahradit. Jak góly, tak přínosem pro tým. Každopádně, těším se na to! 

Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem přípravy? 

Pokaždé jsou lepší i horší zápasy. Přípravu ale máme dobrou, žádné průšvihy tam nebyly. Teď už to stupňujeme a budeme ladit formu na ligu. Věřím, že na Ústí budeme na sto procent nachystaní. 

Líšeň je v tabulce nahoře, asi se však nedá čekat, že bude útočit na postup. Na druhou stranu, z týmu vede cesta do ligy. Je to velká motivace? 

To ano. Do ligy odešli tři naši hráči, to je velká motivace. Líšeň vychovává dobré fotbalisty. Myslím, že budeme hodně na očích, protože pořád jsme třetí a prvoligové kluby si toho všímají. Pro nás je největší výzvou, když vidíme, že jdou spoluhráči do ligy, tak proč bychom se nemohli ukázat i my a třeba za půl roku nebo za rok tam jít taky. Všem jim to přejeme a v kabině je sledujeme. Je super, že se posunuli dál, je to pro nás šance.

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*