Náměstí ve Velkém Meziříčí dostane novou podobu. Začíná projektování rekonstrukce

Budoucí podoba

Náměstí ve Velkém Meziříčí je srdcem města, místem kulturních a společenských akcí, ale současně také jednou z mála větších parkovacích ploch ve stísněnem historickém centru. Zachování všech těchto funkcí bylo velkou výzvou pro tvůrce architektonické studie jeho nové podoby. Projektování rekonstrukce právě startuje, probíhat bude až do konce roku 2024 a začátkem roku následujícího by měly začít stavební práce.

Zhotovitelem projektové dokumentace je společnost Fildman projekt, která vzešla z výběrového řízení. Za cenu 5,7 milionu korun předá městu potřebné podklady pro vydání společného povolení i projektovou dokumentaci pro provádění stavby. Mimoto zabezpečí společné územní rozhodnutí, stavební povolení a další nezbytnosti. Dle smlouvy, která byla podepsána začátkem dubna, bude vykonávat i autorský dozor na stavbě.

„Z mého pohledu jde o největší projekt, který město Velké Meziříčí pořizuje. Jsem rád, že příprava rekonstrukce našeho náměstí pokračuje podle plánu a vše nasvědčuje tomu, že začátkem roku 2025 zahájíme i samotné stavební práce,“ hodnotí zahájení projektování starosta Alexandros Kaminaras.

Autor: red Zdroj a foto: Město Velké Meziříčí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*