Naše tipy: Kam vyrazit druhý říjnový víkend

Připravili jsme pro vás opět seznam akcí na Moravě a ve Slezsku, které se budou konat druhý říjnový víkend. Tentokrát bude víkend patřit především strašidlům, dýním a létajícím drakům.

CityTrail Pod lampami

Znojmo, U obří hlavy, 8.10.

V rámci Podzimních dnů zdraví, které město Znojmo každoročně pořádá, jsme loni uspořádali běžecký závod pro amatéry a nadšence večerním Znojmem. Start a cíl závodu jen znovu pod přehradou U obří hlavy a trať závodníky znovu provede nejkrásnějšími historickými uličkami Znojma. Více informací zde.

Strašidlení na Koutouči

Štramberk, Kotouč – zastavení č. 3, 8.10.

Noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Více informací zde.

NEON RUN OLOMOUC

Výstaviště Flora Olomouc, 8.10.

První ročník v Olomouci Neon Run je divoký a šílený neonový zážitek! Tato akce není tak moc o rychlosti, ale spíše o zážitkovém běhu skrz různé neuvěřitelné neonové zóny. Můžete využít neonové barvy na tělo, které se neuvěřitelně rozzáří pod UV světlem. Naše akce je pro všechny generace, pohlaví a hlavně celé rodiny s dětmi. Neon Run je pětikilometrový zážitkový běh, který Vám jednoduše vyrazí dech! V cíli na Vás čeká krásná medaile. Více informací zde.

Lampionový průvod

Moravská Třebová, 8.10.

Tradiční akce pro celou rodinu, zejména jsou vítány děti v kostýmech. Začátek v 18:00 hod. pohádkou v muzeu, pak za zvuků bubnů vyrazí průvod na zámek, kde děti mohou plnit drobné zábavné úkoly. Více informací zde.

Drakiáda

Rosice, U kaple Nejsvětější Trojice, 9.10.

Zveme Vás na tradiční podzimní drakiádu, která se uskuteční 9. října u kaple Nejsvětější Trojice v Rosicích. V dopoledních hodinách je k dispozici dračí dílnička na SVČ, kde si můžete vyrobit draka dle Vašich představ. Pouštění draků a doprovodný program probíhá od 15 hodin. Těšit se můžete na vyhlašování cen v nejrůznějších kategoriích, večerní opékání špekáčků a živou hudbu. Více informací zde.

Staroměstský den vína

Staré Město, Jezuitský sklep na náměstí Velké Moravy, 9.10.

Celodenní akce, přes den zastávka v rámci akce Na kole vinohrady, od 17:00 řízená degustace vybraného vinařství, volná degustace vín od vinařů že Starého Města, zábava u cimbálu. Více informací zde.

Dýňová slavnost v Jeseníku

Jeseník, bývalý klášter Voršilek, 9. 10.

Přijďte s námi už popáté oslavit podzim, jeho kouzla a dary. Těšit se můžete na trhy, koncerty, kouzelnické vystoupení, tvořivé dílny, kolotoč, malování na obličej. Nebudou chybět soutěže o největší dýni regionu, nejlepší dýňovou dobrotu a nejhezčí výrobek z dýně – všechny výrobky budou vystavené. Více informací zde.

Strašidelný hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy, 9.10.

Hrad Hukvaldy obývají strašidla, bytosti z podsvětí a duchové, kteří opouštějí své úkryty a odhalují svou pravou tvář. Ale pozor! Vidět je můžete pouze v noci. Vydejte se na strašidelnou noční prohlídku hukvaldského hradu. Nebudou chybět ukázky šermířských soubojů, pohádek a ohňová show s krampus čerty. Tajemná zákoutí hradu můžete nyní objevovat v netradičním čase. Hrad otevře svou bránu speciálně pro Vás! Strašidelný hrad otevíráme ještě před setměním v 17:00, po setmění bude strašidelný hrad ještě strašidelnější. Více informací zde.

Podzimní výstava klubovních kolejišť

Brno, areál Financial Consortium, 30.9. – 24.10.2021, vždy čtvrtek – neděle

Můžete se těšit na velké klubovní kolejiště H0 o ploše cca 65 m2, modulové kolejiště H0 s modely stanic Ivančice a Náměšť na Hané – obě jsou zmenšené repliky stanic, které v modelovaném období reálně existovaly. Modulové kolejiště H0 bude rozšířené o nové moduly, které se ještě nevystavovaly. Dále si můžete prohlédnout modulové kolejiště TT, které je modelem trati Čejč-Ždánice. Více informací zde.

Hodokvas na hradě

Slezskoostravský hrad, 9.10.

Přečtěte si  Událost, jako naposledy před 32 lety: Mons. Josef Nuzík bude uveden do úřadu olomouckého arcibiskupa

Pestrý program plný chuti a zábavy pro děti a dospělé přinese 16. ročník Hodokvasu na hradě. Gastro zóna, živé vaření Evi Tomečkové finalistky reality show MasterChef i chilli show přinesou chutě a vůně na Slezskoostravský hrad. Gastro zóna nabídne rybí speciality, uzeniny, burgery i dobroty z brambor. O vaši žízeň se postarají biovinaři Bisenc z Bzence a minipivovary Koníček, Saxenberg, pivovary Ostravar, Kamenice nad Lipou a Albrechtický pivovar se svými pivními speciály. Své stánky plné krajových dobrot budou mít na hradě i výrobci regionálních potravin. Děti potěší Těšínské divadlo, bubnování s KUBUKU, westernová show, alchymista i ukázka sokolnictví. Nenechte si ujít působivý závěr hodokvasu v podání Manawa Fire Art a jejich Ohňové show. Více informací zde.

Dýňobraní & Burčákové slavnosti

Zámek Slavkov – Austerlitz, 10.10.

Dýňobraní na nádvoří zámku ve Slavkově u Brna. Dlabání dýní, burčák, cimbál Šternovjan, pohádka o Řepě a mnoho dalšího. Více informací zde.

Horská výzva 2021 Pálava

Amfiteátr Mikulov, 9. 10.

V rámci posledního bonusového běhu jsou přichystány dvě závodní trasy – Long a Short o délkách 26 a 13 kilometrů.  Na všech jsou vypsány kategorie pro jednotlivce a dogtrekaře. Na bonusovém závodě nestartují dvojice, které jsou jinak pro Horskou výzvu typické. Proběhne slavnostní vyhlášení celých dvou spojených sérií Horská výzva 2020/2021. Více informací zde.

Přivítání mladých vín a moštů

Archlebov, Vinařství SPIELBERG, 9. 10.

Předtím, než se zavřeme do sklepů a budeme připravovat letošní úrodu na další sezónu, připravili jsme pro vás tuto akci. Přijďte s námi posedět a dát si dobroty z grilu za poslechu cimbálové muziky. V nabídce bude čerstvý burčák, kvalitní mošty, grilované speciality a spoustu dalšího. Můžete se těšit na cimbálovou muziku KAPRIC a také program pro děti v podobě malování na tvář, omalovánek a spoustu dalšího. Vstup na akci je zdarma. Více informací zde.

Febiofest Ostrava

Ostrava, Dolní Vítkovice, 7.- 10. 10.

Mezinárodní filmový festival pořádaný v Dolních Vítkovicích v Ostravě přináší náhled do světa filmu a jeho tvorby. Přináší snímky světového formátu stejně jako poctu filmovým osobnostem. Srdcem festivalu je Brick House, ve kterém zažijete pravou festivalovou atmosféru a nespočet aktivit. Během festivalu nabízíme ke shlédnutí 7 vybraných filmů a stejně pestrý je doprovodný program s hvězdnými hosty. Více informací zde.

Bobovka u mlýna

Brno, Mariánské údolí

Bobovka u mlýna přinese nezapomenutelný zážitek na trati delší než kilometr. Jde o perfektní příležitost užít si jízdu na trase s nejvyšším převýšením na Moravě. Díky bezpečnostním pásům a automatickým elektromagnetickým brzdám je dráha vhodná i pro rodiny s dětmi. V okolí najdete single track a hlad nebo žízeň můžete zahnat v nedalekém penzionu. Více informací zde.

Slatinský kros

Brno – Slatina, 10. 10.

Krosový běžecký závod konaný v Brně-Slatině, v parku Terénky. Kategorie od nejmenších až po dospělé. Více informací zde.

Autor: red, zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*