Nečekali jsme, že nad Zbrojovkou povedeme 3:0. Atmosféra byla skvělá, zářil po derby Lutonský

Zatímco podzimní druholigové brněnské derby ovládla díky brance v nastaveném čase Zbrojovka, o víkendu se radovala Líšeň, která na půdě svého soupeře zvítězila 3:1. Zbrojovka je v tabulce první, útočí na návrat do Fortuna ligy a moc bodů svým soupeřům nerozdává. Jenže v derby se všechny rozdíly mažou, čehož Líšeň dokázala dokonale využít. 

„Po podzimním zápase jsme cítili, že jsme neměli prohrát. Za stavu 1:1 jsme nebyli horším týmem, ale pak jsme šli do deseti a dostali jsme gól v nastavení. Je super, že jsme jim to teď vrátili,” říkal po zápase pro zpravyzamoravy.cz osmadvacetiletý Milan Lutonský, který k výhře 3:1 pomohl jedním vstřeleným gólem. 

Ulevilo se vám, že jste po porážce s Vĺašimí další náročný zápas zvládli?

Tři body byly velmi důležité. Vlašim navíc zase vyhrála, takže nám neodskočila. Poté, co jsme s ní prohráli, bylo důležité udržet se v kontaktu, což se nám povedlo. 

Zápas sledovalo více než šest tisícovek diváků. Jak jste si atmosféru užili? 

Atmosféra byla skvělá. Myslím, že to tak cítili úplně všichni. A to, že jsme v takové kulise vyhráli, už je taková třešnička na dortu. 

Jak probíhaly oslavy? Byly dlouhé? 

Radost měli asi úplně všichni, od realizačního týmu, přes fanoušky až po posledního náhradníka. V kabině propukla obrovská radost. Tak by to mělo být, bylo to derby, takže důvod k oslavě byl po vítězství veliký. 

Bylo za vás derby vyhrocené? 

Řekl bych, že na hřišti ne. Nebyly tam žádné vyhrocené konflikty, které by měly přejít do strkanic. Vše proběhlo v rámci mezí. 

Zbrojovka je první a moc bodů neztrácí. Nezaskočilo i vás samotné, jak jste soupeře přehráli? 

Neřekl bych, že jsme byli překvapení, ale nečekali jsme, že dáme gól už v první minutě a pak povedeme 3:0. Věděli jsme, že si proti jiným týmům vytvořili příležitosti, které proměňují. Mají tam Řezníčka, proto jsme je nechtěli pouštět do velkých šancí, což se nám celkem dařilo. Za stavu 1:0 nedali tutovku, která by je asi nakopla. Takto ale byli nervózní, museli dotahovat a riskovat. My jsme se zatáhli a moc prostoru jsme jim nedali. 

Sám jste ve Zbrojovce dříve působil. Vnímal jste derby o to více prestižně? 

Hrál jsem tam dlouho, prostředí a stadion dobře znám. Ale už je to nějaká doba. Speciální pro mě bylo spíše první derby před dvěma a půl lety, tehdy to bylo jiné. Jsem rád, že jsem teď dal gól a že jsme vyhráli, ale že bych měl nějakou extra motivaci a cítil nervozitu, tak to už ne. 

Během zimy vám odešlo několik opor, přesto jste stále nahoře. Věříte, že už tam zůstanete? 

Máme za sebou zápasy se dvěma, podle bodů, nejsilnějšími soupeři. Teď už nás čekají týmy, které jsou pod námi, ale v této soutěži je každý zápas těžký. Nyní nás čeká Třinec, který je sice v tabulce dole, ale v zimě posílil, chce se zachránit a podle mě nás nečeká o moc lehčí zápas než se Zbrojovkou. Každopádně já věřím, že stejně tak, jako jsme vyhrávali na podzim, se nám bude dařit i během jara. 

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*