Nechceme hrát o záchranu, hlásí zvučná posila Startu. Zikl se těší na novou roli

Martin Zikl ještě v dresu Líšně

Brněnský Start se chystá na premiéru v MSFL, do které vstoupí pátečním duelem proti Zlínsku. V akci bude i Martin Zikl, jehož ambiciózní klub přivedl z Líšně.

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč hrál dříve také ligu za Zbrojovku. Naposledy působil v Líšni, teď ho ale diváci budou vídat v MSFL. „Po nějaké chvíli v přípravě jsem zjistil, že bych si v Líšni moc nezahrál. Měl jsem nějaké nabídky. Start byl nejrychlejší, a tak jsme se domluvili,“ řekl Zikl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Zůstávat v Líšni už nemělo cenu?

Dozvěděl jsem se od trenéra, že by pro mě bylo lepší jít někam, kde budu hrát. V Líšni jsem mohl zůstat, ale moc bych toho neodehrál.

Byl jste zklamaný, že z Líšně odcházíte?

To ne. Sám jsem si byl vědom, že jsem byl v minulé sezoně snad jen dvakrát v základu. To je málo. Pro mě je daleko lepší hrát a být v týmu, kde budu platný, než abych vysedával na lavičce.

Start na vás bude hodně spoléhat. Těšíte se na to?

Těším se hodně. Už v přípravě jsem odehrál skoro všechno, je to pro mě něco úplně jiného. V Líšni jsem během přípravy odehrál maximálně poločas.

Užíváte si to?

Užívám. Pro každého fotbalistu je to příjemný pocit. Doufám, že tu roli splním a týmu pomůžu.

S jakými ambicemi jdete do soutěže?

Jedna věc je příprava a další samotná soutěž. V přípravě jsme hráli s týmy z druhé ligy a z divize. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Máme celkem dobrý los, snad se nám povedou první dva zápasy a bude to příjemnější. Ale bude to těžké, třetí liga bude náročná. Musíme od začátku sbírat body. Nechceme hrát o záchranu.

Už jste někdy třetí ligu hrál?
Ještě ne. Určitě to bude specifické. Je tady 18 týmů, čeká nás hodně zápasů, sezona bude dlouhá. V Líšni jsem moc nehrál, určitě to bude náročné. Možná ještě více soubojové než ve druhé lize.

Zbrojovka s Líšní hrají druhou ligu, Start a Bohunice jsou v MSFL. Je to pro Brno dobře?
Je to jen dobře. Jsem rád, že se Start i Bohunice dostaly do třetí ligy. Je to další šance pro hráče z Brna, kteří mají možnost hrát vyšší soutěž a nemusí chodit nikam jinam.

Vy jste hrál první ligu za Zbrojovku, druhou za Líšeň a teď třetí za Start. Jak jednotlivé kluby vnímáte?
Zbrojovka by měla být v první lize. To si přejí všichni. Uvidíme, jak to bude vypadat s novým majitelem. Líšeň by měl být stabilizovaný druholigový klub. My chceme hrát klidný střed ve třetí lize. Pak v budoucnu třeba něco víc, ale to se uvidí.

Start více vnímají i fanoušci. Je to cítit?
Je to ambiciózní klub, který jde nahoru. Třetí liga bude těžká, ale pokud se nám bude dařit sbírat body, tak na nás podle mě bude chodit hodně lidí. Je tady specifický stadion, mezi paneláky, působí to útulně.

Chtěl byste se ještě vrátit do Líšně, nebo na to teď nemyslíte?
To zatím neřeším. Teď jsem tady a uvidíme, co bude dál. Chci Startu co nejvíc pomoct. Co bude v zimě, to zatím nevím.

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Více o Moravskoslezské fotbalové lize najdete na webu msfl.cz

Související články

Přečtěte si  Rosice se trápí. Deka? Musíme být trpěliví, říká trenér Čuhel

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*