Nejhorší start Líšně! Odchod Černína nás zasáhl, přiznal trenér Valachovič

Dva zápasy a jediný bod. Fotbalistům Líšně se vstup do nového ročníku Fortuna národní ligy moc nepovedl.

V úvodním kole nového ročníku Líšeň remizovala v Chrudimi, o víkendu pak doma nestačila na Jihlavu, se kterou prohrála 1:2. „Vedli jsme a měli jsme další šance. Ale neproměnili jsme je a soupeř po našich dvou hrubkách otočil skóre. Z domácího zápasu jsme chtěli určitě víc, ale bohužel se to nepovedlo,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz trenér Líšně Milan Valachovič.

Zažil jste už v Líšni horší start sezony?

Ještě ne. Z prvních dvou zápasů jsme vždy aspoň jeden vyhráli. Myslím, že loni jsme měli z prvních pěti kol jedinou remízu, jinak samé výhry. Venkovní bod s Chrudimí se ještě dá hodnotit pozitivně, i když jsme mohli mít tři, ale doma jsme to měli zvládnout lépe.

Zaskočilo vás, že se vám vstup do ročníku tak nepovedl?

Vždy věříte v to, že se vám úvod povede zvládnout. Hodně na tom záleží. Teď tady panuje zklamání. Všichni jsme věřili, že budeme mít více bodů.

Jste pod tlakem?

Je začátek soutěže. Každá ztráta mrzí, ale o žádném tlaku nevím. V minulých sezonách jsme hráli nahoře, ale soupeři nespí. Snaží se posílit a ti, co byli dole, se chtějí poučit a zvednout. Myslím, že nás čeká těžká sezona. Důležité je, abychom na podzim uhráli co nejvíc bodů.

Úvodní duel MFK Chrudim – SK Líšeň skončil bez branek

Nemohl na vás dolehnout nevydařený závěr loňské sezony?

Já loňskou sezonu hodnotím pozitivně. Konkurujeme klubům, které mají úplně jiné podmínky. Pořád jsme pracujícím klubem, ve kterém všichni chodí kromě fotbalu ještě do dalšího zaměstnání.

Ve středu vás čeká Žižkov. Jaký to bude zápas?

Bude to těžké. Je to silný a zkušený soupeř. Až na jednu výhru s nimi nemáme moc aktivní bilanci. Nečekám nic lehkého. V Praze se navíc Brňákům hraje vždy špatně.

Před pár dny jste přišli o stopera Jakuba Černína, který zamířil do Zlína. Čekali jste, že odejde?

Nějaké náznaky byly až minulý týden. Byl to důležitý hráč, změnili jsme rozestavení, které jsme mu přizpůsobili. Zasáhlo nás to, z ničeho nic začínáte zase na začátku, což se v posledním utkání projevilo. V týdnu s námi trénoval na Jihlavu a v pátek už byl ve Zlíně. Byl to kvalitní defenzivní hráč, navíc se byl schopen prosadit ze standardek.

Taky je ale vidět, že svou práci děláte dobře. O hráče Líšně je v lize zájem.

Je to postaveno na příkladech. Jarda Málek hrál za Karvinou proti Olomouci, Kuba Kučera s Ondrou Ševčíkem nastoupili za Hradec Králové. Černín byl po odchodu do Zlína už na lavičce v utkání se Spartou. Těší to.

Nebojíte se dalších odchodů?

Pořád je to živé, může se stát cokoliv. Mluví se o jednom nebo dvou hráčích, já ale věřím, že už nikdo neodejde. Byl by to obrovský zásah, který bychom nemuseli unést. Ve fotbale je však možné všechno.

Přivedli jste čtyři nové hráče. Co si od nich slibujete?

Situace je stejná jako před dvěma lety. Tehdy došli Silný nebo Kučera, začal hrát Rolinek. Nikdo nevěděl, jestli sázka na ně vyjde. Nové posily mají potenciál. Budeme s nimi pracovat a věřit, že se nám to opět povede. Jen si vzpomeňte, jak to bylo s Málkem. V Líšni už byl skoro odepsaný, teď hraje v 32 letech ligu. Hráči k nám jdou s vizí, že se prokoušou a propracují do sestavy, pak jsou perspektivní k transferu.

Přijde ještě někdo další?

Uvidíme, jestli ještě někdo odejde nebo ne. Teď je to nějak uzavřené, ale pokud nejsou uzavřené přestupy, tak nikdy nevíte, co se může stát.

Věříte, že i přes nepovedený úvod sezony budete hrát opět nahoře?

Vždy začínáme s pokorou. Překonávali jsme sami sebe, pořád jsme byli nahoře. Chtěli bychom tam být i letos. Je to krásný pohled, navíc se vyhýbáte starostem, které loni měla Opava, Jihlava nebo Prostějov. Musíme sbírat body a uvidíme, kam nás to vynese. Soutěž bude těžká, loni bylo na záchranu třeba 34 bodů.

Autor: resp Foto: SK Líšeň, Kodl

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*