Nejmenší žáci se vrátili do školy, prodloužila se prodejní doba. Vláda zmírnila opatření

Od středy 18. listopadu došlo ke zmírnění části opatření proti šíření koronaviru. Děti první a druhé třídy jdou do školy, na svatbě i pohřbu může být více lidí a obchody jsou déle otevřené. Přečtěte si přehled opatření.

O opatřeních proti šíření koronaviru jsme naposledy psali v tomto článku.

Zmírnění opatření se dotklo především omezení volného pohybu. Nově se lze účastnit svatby, pohřbu či bohoslužby v počtu maximálně 15 osob. Výjimku budou mít také lidé sportující na venkovních sportovištích.

Došlo také k prodloužení prodejní doby v maloobchodě až do 21.00. V provozovně ale může být maximálně jeden zákazník na 15 metrů čtverečných prodejní plochy. Novinkou je i otevření psích a kočičích salónů.

Dne se do školy vrátili žáci první a druhé třídy základních škol. Pro nejmenší žáky se rovněž otevřely školní družiny. Mezi výjimky z opatření o omezení provozu škol nově patří například i individuální konzultace na základních a středních školách.

Vláda plánuje prodloužení nouzového stavu

Vláda už dříve schválila záměr prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, tedy do 20. prosince. Poslanci by měli o prodloužení rozhodnout ve čtvrtek 19. listopadu. Neočekává se, že by poslanecká sněmovna nevyhověla vládě.

Zdroj: Vláda ČR, foto: LibreShot

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*