Nejznámější nightclub v Brně končí, místo Moulin Rouge vyroste bytovka

Brněnský nevěstinec Moulin Rouge, teď už bývalý.

Křiklavě růžová fasáda s mlýnem v centru Brna donedávna patřila nechvalně proslulému nevěstinci. Známý noční klub ale skončil a celý dům půjde k zemi. Na stejném místě vyroste bytový dům.

Na rohu ulic Kounicovy a Slovákovy původně stál pavlačový dům, který se v devadesátých letech proměnil na nevěstinec inspirovaný známějším pařížským domem. Moulin Rouge lákal návštěvníky na večerní erotickou show a soukromé služby od desítek žen.

Podnikání v tomto oboru v Brně rozjel milionář František Divoký. Ten se do povědomí veřejnosti dostal mimo jiné v roce 2017, kdy těsně unikl smrti. V brněnském bývalém lomu Hády ji pro něj přichystal mladý milenec jeho manželky.

Vizualizace nového bytového domu na rohu Kounicovy a Slovákovy

Místo nevěstince bytový dům i místo bohoslužeb

Poslední desetiletí přinesl úpadek nočního klubu v centru Brna a v roce 2020 přišla zpráva o jeho konci. Více než čtvrtstoletí dlouhá historie brněnského Moulin Rouge se uzavírá v letošním prosinci, kdy se začalo z podniku vyklízet a chystá se jeho brzká demolice.

Nahradí jej devítipatrový polyfunkční dům, jehož podoba bude zcela odlišná. Developer Winning Estate, který za výstavbou stojí, nabídne zájemcům bydlení v moderních bytech o velikosti od garsonek po 4+kk.

Brněnskou erotickou scénu donedávna připomínal také striptýzový bar Ponrepo. Letos budova na Hybešově ulici dostane zcela nové využití. Prostory zrekonstruovala evangelikální církev CityHouse Brno, která je napojená na Apoštolskou církev. Místo erotických služeb se zde nabízí duchovní služba ve formě bohoslužeb a seminářů.

Autor: pjk, foto: Wikimedia Commons, Winning Estate

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*