Nikdo si u nás nepřipouští, že bychom měli spadnout, říká vítkovický útočník Šimon Stránský

Šimon Stránský
Šimon Stránský

Hokejisté Vítkovic sice do letošní sezony Tipsport extraligy nevstoupili vůbec zle, jenže postupně začali ztrácet plyn. Čtrnáct zápasů v řadě nedokázali vyhrát za tři body, a když na ledě Karlových Varů potupně prohráli 1:9, tak vedení klubu odvolalo stávající trenérskou dvojici Jakub Petr – Pavel Trnka, které nahradil Mojmír Trličík.

Vítkovičtí se po debaklu v Karlových Varech zvedli a v dalším kole vyhráli 2:0 v Hradci Králové. „Síla v mužstvu je, myslím, že i velká. Ale musíme hrabat, najít ji v sobě a ukázat ji v každém zápase,“ říká útočník Šimon Stránský, jenž je s 13 (8+5) kanadskými body druhým nejproduktivnějším hráčem ostravského týmu.

Vítkovickým se po výhře na ledě Mountfieldu hodně ulevilo. „Spadlo to z nás, ale tím pro nás nic nekončí. Čekají nás totiž další těžké zápasy s týmy kolem nás a my ideálně musíme udělat vítěznou bodovou sérii,“ uvědomuje si jednadvacetiletý Stránský, který několik let působil v zámoří, odkud se před sezonou 2017/18 vrátil do Vítkovic.

Ostravští během reprezentační přestávky mohou pořádně potrénovat a připravit se na to, co je v dalších týdnech čeká. Ostatně, pauza týmu přijde vhod, protože zejména po porážce v Karlových Varech byla atmosféra v kabině hodně vypjatá. „Měli jsme za sebou sérii porážek a deku na sobě. Dělali jsme stupidní věci a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ vrátil se k výprasku na západě Čech Stránský. „Nálada určitě nebyla dobrá. Stalo se, co se stalo, ale už je to za námi,“ uzavřel toto téma.

Všichni se dívají nahoru

Výhrou na ledě Růžičkova Mountfieldu se ostravští zvedli, ovšem moc dobře ví, že jásat ještě zdaleka nemohou. Vítkovice jsou totiž v tabulce třinácté, pouhé tři body před posledními Pardubicemi. A poslední tým po sezoně automaticky spadne do Chance ligy…

Každý se podle mě bojí, ale nikdo si u nás nepřipouští, že bychom měli spadnout. Všichni se dívají nahoru, protože tabulka je hodně vyrovnaná, a stejně, jako je blízko poslední místo, tak je také blízko i desítka,“ říká Stránský, který však moc dobře ví, že Vítkovice může čekat boj o přežití klidně i do posledního kola. „Nějaký strach tam je, ale my si tyto negativní myšlenky vůbec nemůžeme dávat do hlavy. Musíme makat a zase makat,“ burcuje mladý útočník, který je zároveň jediným hráčem z vítkovické kabiny, jenže se dostal alespoň mezi náhradníky reprezentačního kouče Miloše Říhy pro Channel One Cup.

Šimon Stránský
Šimon Stránský v zápase s Kometou Brno

Dočká se reprezentace?

Je to druhý turnaj, co jsem jako náhradník a je to i motivace do další práce, že když budu dostatečně dobrý, mohl bych se třeba i na ten další turnaj podívat a zahrát si. Ale upřímně, tohle já teď až tak moc neřeším, tady ve Vítkovicích mám na starost a na práci jiné věci, než přemýšlet nad reprezentací. Ale potěšilo to, to přiznám,“ nezastírá Stránský.

Přestože je ostravskému rodákovi, jehož bratr Matěj hraje za konkurenční Třinec, teprve 21 let, tak už patří mezi hráče, který by měl Vítkovice táhnout. „Na začátku sezony, tak, jak se dařilo týmu, tak se dařilo i mě. Teď už jsme ale těch gólů moc nedávali, takže pohody moc není,“ přiznává Stránský, který však věří, že se mu forma z úvodu ročníku zase vrátí. „Snad se to prolomí, já budu moct tým bodově táhnout a přispět tak k bodovému zisku,“ říká. Další příležitost k tomu bude mít ve středu 18. prosince, kdy Vítkovice v derby vyzvou Olomouc.

Autor: pes Foto: P. Kotala

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*