Nová výpravná kniha zachycuje 70 let života Bolka Polívky

Málokterý domácí herec má za sebou takovou řádku postav jako Bolek Polívka. Na divadelních prknech a před filmovými kamerami podává excelentní výkony již desítky let. O světě z jeho pohledu, pestrém a plném přátel i neopakovatelných zážitků, si nyní můžete přečíst ve výjimečné fotografické knize, která vychází k jeho kulatinám.

Výpravná publikace “Bolek” vznikla při příležitosti sedmdesátých narozenin Boleslava Polívky. O jeho herectví divadelním, filmovém a televizním vyšlo již několik knih, tato se pokouší ukázat “Bolka” spíše prostřednictvím jeho vzpomínek na rodiče, blízké přátele, rodinu a lidi, které v běhu svého mimořádně činorodého života potkal. Na ty, které má rád a kteří ho něčím obohatili.

Kniha představuje skvělého a svébytného herce, režiséra i dramatika a popisuje v čase jeho život od dětství přes období studia až do současnosti. Hercovy vzpomínky doplňují postřehy a vzkazy jeho dlouholetých kolegů a blízkých přátel.

Například jeho dcera Anna Polívková o něm píše: „Táta je opravdu neskutečně vtipný člověk. Je civilní a zároveň teatrální, vytváří krásné, plnokrevné charaktery s něžným humorem, který je vlastní jenom jemu. Je naprosto jedinečný, ale to asi mnozí lidé vědí. A také on.“ Svými perličkami přispěli i kolegové Eva Holubová, Arnošt Goldflam, Milan Lasica, Pavel Liška a mnoho dalších.

Zajímavosti z Bolkova života

  • Oba jeho rodiče byli divadelními ochotníky
  • S inscenací Šašek a královna procestovali Bolek Polívka s Chantal Poullain během 18 let téměř celý svět
  • V jedné z epizod Manéže z roku 1993 se sám jmenoval doživotně valašským králem. Jeho královské jméno zní Boleslav První Dobrotivý Nafurt
  • Odmítl filmovou roli Saturnina, kterého nakonec ztvárnil Oldřich Vízner
  • Má celkem šest dětí – tři dcery a tři syny

Ukázky z knihy:

Autor: red Zdroj a foto: novinka-mesíce

Související články

Přečtěte si  Akusticky i vizuálně unikátní cyklus Čarovné tóny Macochy oslavil 25. sezónu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*