Nová stezka spojí Svatý kopeček a Velehrad, vznikne ještě letos

Svatý kopeček u Olomouce, jedno z nejvýznamnějších poutních míst Moravy.

Z olomouckého Svatého Kopečku až na Velehrad. Významná moravská poutní místa propojí Arcibiskupská stezka. Vznikne ještě letos jako součást Cyrilometodějské stezky.

Svatý Kopeček a Velehrad. Dvě nejvýznamnější poutní místa spojí nová Arcibiskupská stezka. Trasa je součástí širšího projektu Kulturní stezky svatého Cyrila a Metoděje. Povede po stávajícím turistickém značení.

„Vždycky je skvělé, když se zážitky z výletů spojí také s něčím poučným. A právě to Arcibiskupská stezka nabídne. Trasa bude procházet například přes Velkou Bystřici, Olomouc, Velký Týnec, kolem Dubu nad Moravou a dál přes Tovačov, Kojetín a Kroměříž s mnoha zajímavými zastaveními,“ popsala Milada Sokolová ze zastupitelstva Olomouckého kraje.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě

Na vyznačení stezky spolupracuje několik organizací včetně Centrály cestovního ruchu, KČT a Evropské kulturní stezky svatého Cyrila a Metoděje. Cílem projektu je podpořit turistický ruch i posílit povědomí o odkazu Soluňských bratří. Trasa vede řadou atraktivních míst střední a jihovýchodní Moravy.

Zdroj: Arcibiskupství olomoucké, foto: Arcibiskupství olomoucké, Cyrilometodějská stezka

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*