Nové hřiště ve Frýdku-Místku láká děti i dospělé

Nové hřiště ve vnitrobloku Ostravská

Frýdek-Místek v minulých dnech dokončil výstavbu nového dětského hřiště ve vnitrobloku ulic Ostravská, Kolaříkova, Fibichova a Vrchlického v Místku. Nabízí herní prvky pro malé i odrostlejší děti. Největším lákadlem jsou trampolíny zapuštěné do země, které na žádném jiném městském hřišti nejsou, je to novinka a má úspěch.

Prolézačka i vysazené stromy

Na hřišti nechybí pískoviště, kolotoč, houpačky ani prolézací herní sestava s klouzačkou. Pod herními prvky je dopadová plocha z lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění.

“Na to jsme mysleli i při výběru trampolín. Zvolili jsme zemní trampolíny, které jsou pro skákání bezpečnější než nadzemní. A byl to dobrý tah. Nejen trampolíny, ale i ostatní herní prvky vylákaly děti od počítačů a televize a přiměly je k pohybu. Navíc spolu s dětmi tráví volný čas venku i dospělí, což je dobře. Přisuzuji to celkovým úpravám v dané lokalitě, říká spokojeně primátor Michal Pobucký.

Kultivovaný a čistý prostor jednoznačně láká. Chci věřit, že si ho místní budou vážit a sami přispějí k tomu, aby se v něm cítili dobře, třeba tím, že v něm budou udržovat pořádek,“ doplnil Pobucký.

V místě byly realizovány taky sadové a terénní úpravy. Volná plocha byla dosypána a zatravněna. U dětského hřiště je vysazeno na čtyřicet okrasných keřů a na podzim bude podle vedení frýdecko-místecké radnice kolem chodníků vysazeno deset nových stromů.

Město pokračuje ve výstavbě dětských hřišť

Město investuje do obnovy i do výstavby nových certifikovaných dětských hřišť dlouhodobě. Nyní jich je na území města třicet sedm.

„Na sklonku loňského roku jsme nechali vybudovat nové hřiště v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice, vedle kterého jsou k dispozici taky nové ping-pongové stoly a koše na discgolf, takže park nabízí vyžití všem bez rozdílu věku. V těchto dnech jsme dokončili hřiště na Ostravské a pilně se pracuje na výstavbě dalších dvou dětských hřišť, a to na ulici Lískovecká ve Frýdku a v městské části Lískovec. Hotova by měla být nejpozději v listopadu,“ připomenul primátor.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Související články

Přečtěte si  Brněnský ptačí ráj bude chráněný i na jihu území, město našlo kompromis s ornitology

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*