Nový pivovar v Brně představí vlastní pivo, o budoucnost nemá strach

Pivovar HARRY v centru Brna láká na klasiku i speciály.

Prostor bývalé pošty v centru Brna na podzim obsadil nový pivovar HARRY. V pátek 21. ledna představí první trojici vlastních piv. Po otevření hlásí majitelé úspěch, risk se jim vyplatil.

Otevření většího pivovaru je v současné době výjimečná událost. Loni to byl v jižní části Moravy jedině pivovar HARRY na Poštovské v centru Brna. Stojí za ním investoři, kteří oživili pivovary v Jarošově a Znojmě.

Nyní se pivovar chystá představit piva, která uzrála ve zdejším sklepu. Vedle světlého ležáku Born to bude American Pale Ale s názvem Donald a IPA Felix. Další piva stálé nabídky budou k dispozici o týden později.

„Doteď jsme čepovali pouze piva spřátelených pivovarů, včetně naší receptury pro ležák z Jarošovského pivovaru a máme velkou radost z přijetí mezi pivaři. Vyčepovaných skoro 20 tisíc piv nás naplňuje radostí a těšíme se na reakce na naše vlastní uvařené pivo,“ říká předseda představenstva pivovaru Petr Syřiště.

První piva nového pivovaru se jmenují Born, Donald a Felix a budou dostupná i v lahvích. „Born je maximálně pitelný zlatavý ležák z plzeňského a mnichovského sladu s plným tělem, vyšším řízem, střední hořkostí. Je tak vhodný pro klasické pivaře, zaujme ale také vůní po Žateckém poloraném červeňáku a Harmonii,“ uvedla sládková pivovaru Tamara Dolníčková.

Donald je „odbarvený blonďák“ American Pale Ale, s nižší hořkostí, vysokou pitelností, dosucha prokvašeným tělem s výraznou citrusovou vůní chmele Citra a chutí zázvoru díky přidanému čerstvému lisovanému zázvoru. Felix je pak světle zlatá IPA vyvažující své dosucha prokvašené tělo s vyšší hořkostí výrazným aroma po kokosu a tropickém ovoci a jemnou krémovostí podpořenou ovesným sladem.

„Born je pocta Brnu, Donald návštěva z Ameriky a Felix nápoj štěstí, protože hraje různými chutěmi,“ vysvětluje sládková. Slavnostní naražení všech tří nových piv proběhne v pátek přímo v pivovaru na Poštovské od 18 hodin.

Další piva z produkce pivovaru budou představena zase za týden v pátek 28. ledna. Půjde o zajímavě chmelený světlý ležák, tmavý ležák a NEIPA, které završí permanentní nabídku pivovaru. Minimálně jednou za měsíc ji bude navíc doplňovat atraktivní speciál. Roční výstav pivovaru odhadují majitelé na přibližně 1500 hektolitrů.

Kdo se bojí, nesmí do Brna

Celkově dali investoři do podniku s restaurací na 25 milionů korun. Jedná se tak o jednu z největších investic v tomto oboru v loňském roce. V obrovské konkurenci podniků v centru Brna navíc značně rizikovou.

Přečtěte si  Zoo Brno čekají velké změny: Modernizace expozic a nové pavilony za stovky milionů

Podle Petra Syřiště se ale risk vyplatil. „Kdo se ale bojí, nesmí do Brna. Chtěli jsme Brňákům i sobě udělat radost. Z prvních reakcí soudíme, že se k nám budou rádi vracet,“ pochvaluje si Syřiště.

Za pivovarem HARRY stojí přes 20 akcionářů, převážně z Brna. Samotné realizace se pak ujaly klíčové postavy městských pivovarů v Jarošově a Znojmě.

Zdroj a foto: Pivovar HARRY

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*