O provozování pravidelné linky Brno-Mnichov projevily zájem tři společnosti. Nelíbí se jim ale forma závazku

Brno Letiště Airport
Ilustrační obrázek

Zájem o provozování pravidelné letecké linky Brno – Mnichov projevily tři společnosti, do tendru se ale nepřihlásily. Chtějí však představit své nabídky. Informaci uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Do tendru se mohly společnosti přihlásit do dneška. Jde o třetí výběrového řízení, původně vybraný dopravce loni v únoru zkrachoval, do druhého výběrového řízení se žádná firma nepřihlásila.

O komplikovaném jednání o obnovení atraktivní linky mezi moravskou a bavorskou metropolí jsme psali v tomto článku

Letecké společnosti nechtějí nabízenou formu závazku

Kraj vyhlásil nové výběrové řízení loni v listopadu v režimu závazku veřejné služby. “V průběhu řízení nás kontaktovaly tři společnosti, které by měly zájem o spolupráci s Jihomoravským krajem na provozování letecké linky do Mnichova, ale žádná z nich nepreferuje formu závazku veřejné služby. Ta je totiž spojena mimo jiné s velmi specifickou agendou a znamená pro ně velkou administrativní zátěž. Proto se do tohoto tendru nepřihlásily, ale chtějí nám v nejbližších týdnech představit své nabídky,” uvedl hejtman Bohumil Šimek. Doplnil, že kraj bude s těmito společnostmi jednat.

Kraj i město lákají na navýšený příspěvek

Už dříve hejtman uvedl, že celkový roční příspěvek v tendru se zvýšil z 1,6 milionu eur (asi 41 milionů korun) na 2,2 milionu eur (přibližně 56 milionů korun), polovinu této částky bude dávat město Brno. Vybraný dopravce by měl zajišťovat spojení Brna s Mnichovem jedenáctkrát do týdne letadlem nejméně s 50 sedadly.

Linka Brno – Mnichov začala létat v roce 2015, v závazku veřejné služby od 21. května 2018. Spoj využívalo zhruba 2200 lidí měsíčně.

Zdroj: ČTK, foto: Facebook Letiště Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*