Obchvat Frýdku-Místku má další problém, Děti Země opět uspěly u soudu

Rozestavěný obchvat Frýdku-Místku

Nejvyšší správní soud podruhé zasáhl do rozestavěného obchvatu Frýdku-Místku. Znepravomocnil další stavební povolení, tentokrát jde o dokument týkající se první části stavby. Předcházela tomu opět stížnost spolku Děti Země.

O zrušení stavebního povolení pro druhý úsek obchvatu jsme psali v tomto článku.

Důvodem znepravomocnění stavebního povolení je podle rozsudku opět nedostatečné odůvodnění ze strany Krajské hygienické stanice v Ostravě. Konkrétně proč nezapracovala do svého stanoviska připomínku sdružení Dětí Země ke způsobu měření hlučnosti po zahájení provozu na obchvatu. V pořadí druhé znepravomocněné stavební povolení se týká úseku mezi Chlebovicemi a ulicí Frýdlantskou.

„Nyní již nemůžu napsat, že se jedná o bezprecedentní rozhodnutí soudu, ale dovolím si napsat, že šílenství pokračuje. Opět nás čeká administrativní a právní peklo, věřím však, že se jej podaří překonat, tak jako se daří překonávat i v předchozím případu,“ zareagoval rozčileně náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček, který má obchvat v gesci.

Stavba zatím pokračuje

Stavba první části obchvatu má nyní dál pokračovat, a to do nařízení konzervačních prací ministerstvem dopravy, stejně jako tomu bylo u prvního případu znepravomocnění stavebního povolení v rámci II. etapy.

„U druhé části obchvatu je rozhodnutí o nařízení nezbytných úprav již vydáno a čeká se na to, až bude pravomocné. Což by mohlo být již dnes, a to vzdáním se práva na odvolání ŘSD, SMFM, obce Dobrá a obce Staré Město,“ dodal náměstek primátora Jakub Míček.

Obě etapy obchvatu mají celkem osm a půl kilometru. Na jedné straně se má obchvat napojit na dálnici D48 ve směru na Český Těšín a Polsko a na druhé straně na dálnice D56 od Ostravy a D48 od Příbora. Po uvedení do provozu má významně ulevit dopravou přetíženému městu.

Zdroj a foto: Frýdek-Místek, ŘSD

Související články

Přečtěte si  Stavební plány Zlína dostávají zelenou. Vláda schválila dotaci na obchvat Zálešné

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*