Obrazem: Nová hala pro Kometu dostala tvář, bude stát na výstavišti

Brno hala pro Kometu
Vizualizace nové haly pro hokejovou Kometu v Brně

Brno má architektonickou studii na podobu multifunkční haly, která za nejméně 1,5 miliardy vznikne na výstavišti a bude v ní mimo jiné hrát hokejová Kometa. Na základě studie vznikne projektová dokumentace, hotová by měla být v říjnu, řekla primátorka Brna Markéta Vaňková. Kromě sportu bude hala sloužit i kultuře, kapacitu bude mít až pro 13.300 lidí.

Studii vypracovalo sdružení firem A Plus a Arch.Design, které bude pracovat i na projektové dokumentaci pro společné územní a stavební řízení. “Měla by být hotová v říjnu, aby do konce roku mohla být podaná žádost o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení,” uvedla Vaňková.

Nová hala bude na výstavišti

Podle ní bylo snahou projektantů zasadit halu do areálu výstaviště. “Bude hned vedle pavilonu Z a bude se mu trochu podobat. Vše samozřejmě bude ještě rozpracované,” poznamenala Vaňková. V projektu se odrážejí připomínky městských firem i organizací zapojených do realizace jako třeba Veletrhy Brno nebo Brněnské komunikace a Kancelář architekta města Brna.

Nejen pro Kometu

V hale budou hrát hokejisté Komety. “Počítáme ale i s dalšími druhy sportů. U sportu bude divácká kapacita kolem 12.000, u kulturních akcí bude kapacita až 13.300 diváků. Záleží na tom, jestli budou diváci stát, nebo sedět,” řekla Vaňková.

Vybudování haly bude podle ní stát nejméně 1,5 miliardy korun. “Bude záležet, jaké prvky do haly zakomponujeme. Chceme, aby splňovala ekologické standardy, což by znamenalo investici vyšší,” řekla primátorka. Podle ní s financováním počítá primárně Brno, naopak nepočítá se žádnými soukromými zdroji. “Byli bychom ale rádi, kdyby se podílel stát a kraj. Jednáme s nimi, ale nemáme zatím žádné konečné stanovisko,” dodala Vaňková.

Mezi městem a krajem se v minulosti vyskytly spory ohledně jednání o financování společných projektů, týkalo se to i nové haly pro Kometu. Psali jsme o tom – viz tento článek.

Nová hala pro Kometu měla být původně v lokalitě za Lužánkami, kde ale město dlouhodobě řeší majetko-právní spory. Kometa v roce 2017 po 51 letech získala titul v nejvyšší hokejové soutěži a o rok později ho dokázala obhájit.

Zdroj: ČTK, foto: vizualizace A PLUS a Arch.Design

Související články

Přečtěte si  Brněnská diecéze představuje jako první úřad svého druhu novou vizuální identitu a moderní přístup ke komunikaci

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*