Očkovacích centrem bez registrace přibývá. Otevřely v Brně, Ostravě či Zlíně

Očkovací centrum bez registrace v brněnské Olympii

Průběhu týdne přišla nová vlna otevírání očkovacích center bez nutnosti registrace. Na Moravě jich je aktuálně šest a další jsou v plánu. Podívejte se, kam mohou lidé zajít pro dávku proti covidu.

V Brně jsou otevřená očkovací centra bez registrace v obchodním centru Olympia a v Janáčkově divadle (Bohéma), v Ostravě je to obchodní centrum Forum Nová Karolina, Zlín vybral hokejovou PSG Arenu. Bez nutnosti předchozí domluvy si lidé mohou přijít pro dávku v Uherském Hradišti v revmatologické a osteologické ambulanci MEDICAL PLUS i v Luhačovicích ve zdravotním středisku IVF. Od příštího týdne bude podobné očkovací centrum také v Olomouci v Galerii Šantovka.

Johnson nebo Pfizer

Jako očkovací látka se zpravidla podává jednodávková vakcína Johnson&Johnson nebo dvoudávková Pfizer/BioNTech. U druhého typu mohou lidé přijít pro první i druhou dávku. Liší se minimální věk pro samostatné obdržení dávky. Část očkovacích center přijímá lidi od šestnácti let, část až od osmnácti. Jinak musí přijít v doprovodu zákonného zástupce.

Například v brněnském obchodním centru Olympia se očkuje oběma druhy vakcín. Zdejší lékaři dokážou denně podat dávku až osmi stovkám lidí. Očkuje se každý den včetně víkendů od 10. do 20. hodiny. “Doba se může časem upravit podle zájmu veřejnosti, stejně jako kapacita,“ upřesnila Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny, která očkovací centrum provozuje. K očkování jsou zde zváni všichni starší šestnácti let.

Autor: pjk, foto: FNUSA

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*