Od angažmá v Rakousku jsem čekal víc, přiznal Matula. Čím ho zaujaly Rosice?

Fabian Matula ještě v dresu SV Aust-Bau Großkrut

Třetiligové Rosice přivedly během zimy zajímavou posilu. Jejich dres nyní obléká dvaadvacetiletý ofenzivně laděný záložník Fabian Matula, jenž přišel z Rakouska.

Matula je odchovancem brněnské Zbrojovky. V té ale nikdy nedostal pořádnou šanci, a tak v létě odešel do nižší rakouské soutěže. Teď je ovšem v Rosicích. „Znal jsem sportovního ředitele, pana Čejku, který mě dříve trénoval ze Zbrojovce. V Rosicích se mi líbilo prostředí i tým. Proto jsem tady,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz

Poslední půlrok jste nastupoval v nižší rakouské soutěži. Jaké to bylo?

Abych se přiznal, tak jsem moc spokojený nebyl. V zimě jsem měl nabídky z MSFL i vyšších rakouských soutěží, ale to už bylo dále od hranic. Studuji na vysoké škole v Brně, i proto nakonec vyhrály Rosice.

Co vám v Rakousku nesedlo?

Představoval jsem si to trochu jinak. Po herní stránce jsem se cítil dobře, chtěli si mě nechat, ale tým moc dobrý nebyl. Nebyla tam taková kvalita, od angažmá v Rakousku jsem čekal víc.

V Rosicích jste jen krátce, ale dokážete porovnat úroveň MSFL a rakouské soutěže, kterou jste hrál?

Od Rakouska jsem čekal vyšší kvalitu. Rosice jsou na tom lépe, je tady zkušený a kvalitní tým. MSFL je lepší.

Jak jste se vlastně do Rakouska dostal?

Od mala jsem působil ve Zbrojovce. Hrál jsem za B tým. Kontaktovali mě však pánové, kteří přivádí hráče do nižších rakouských soutěží. Měli o mě zájem. Nabídli mi slušné peníze, tak jsem to zkusil. Chtěl jsem změnu, ale po půl roce jsem se vrátil.

Vstup do jara vám s Rosicemi nevyšel. Dvakrát jste prohráli, ale pak jste porazili Znojmo. Už si to sedlo?

Chtěli jsme více bodů, herně to však nebylo špatné. Se Znojmem už jsme hráli dobře. Mají tam kvalitní hráče, byli dobří. Jsme rádi, že jsme uspěli. Snad nás to nastartuje a uděláme vítěznou šňůru.

Ve Zbrojovce už jste budoucnost neviděl?

Většinou se dívali jen na áčko, B tým tam přehlíželi. Vzali mě na pár tréninků, z lavičky jsem šel do pár pohárových zápasů, ale nikdy jsem nedostal pořádnou šanci v přípravě. I proto jsem šel v létě do Rakouska.

Teď jste ve třetí lize. Máte ambice dostat se výš?

S MSFL se zatím sžívám. Chtěl bych výš, ale teď se na to nedívám. Je třeba se prosadit ve třetí lize. Pokud bychom postoupili do druhé ligy s Rosicemi, byl by to splněný sen.

Autor: resp Foto: FC Slovan Rosice, OEFB

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*