Odchovanec Cupák táhne Kroměříž k postupu z MSFL. Je to pohádka, říká 

Fotbalisté Kroměříže sice v posledním kole MSFL nestačili na B tým olomoucké Sigmy, stále jsou ale v čele tabulky a rvou se o postup do Fortuna národní ligy. 

Kroměříž má v tabulce dvoubodový náskok před druhou Olomoucí, o postup se ale bude ještě tvrdě bojovat. „Mají nás na dostřel, my ale máme všechno stále ve vlastních rukou. Věřím, že to můžeme zvládnout,” řekl pro zpravyzmoravy.cz kroměřížský odchovanec – třiadvacetiletý Michal Cupák, jenž dal letos už devět branek a přidal k nim pět asistencí. 

Proč vám to naposledy proti Sigmě nevyšlo?

Myslím, že jsme měli slušný začátek, hned na začátku jsme šli sami na gólmana, ale nedali jsme. První poločas byl vyrovnaný, na jeho konci jsme ale dostali gól a pak jsme nechytli úvod druhé půle. Poté, co jsme inkasovali znovu, to už bylo náročné.  

Z posledních tří zápasů jste dvakrát prohráli. Začíná na vás doléhat tlak? 

Myslím si, že ne. Zápas proti Otrokovicím se nepovedl nikomu. Nic nám tam nešlo. Oni hráli v deseti, ale nám to spíše ještě uškodilo. Se Sigmou to mohlo dopadnout jakkoliv. 

Zdá se, že si to o postup rozdáte právě s Olomoucí. Může do toho zasáhnout ještě někdo další? 

Myslím, že už se to odehraje mezi námi. Sigma má kvalitní tým, jsou tam mladí kluci, kteří se připravují s áčkem. Mají kvalitu, ale my také, ke špičce soutěže patříme zaslouženě. 

Vnímáte, že napětí roste? Je na vás upřena stále větší pozornost… 

Nejspíš se nečekalo, že nám tak vyjde podzim a že budeme postupu opravdu blízko. Nesnažíme si připouštět tlak, jdeme zápas od zápasu a v kabině je stále stejně dobrá nálada. Jdeme krůček po krůčku a snad dokráčíme k našemu cíli. 

Jde ale postup pustit z hlavy a nemyslet na něj? 

Možná tam někde vzadu tlak máme. Víme, že je třeba zvládat zápasy, ale snažíme si to nepřipouštět. 

Je před vámi zápas s Frýdkem-Místkem. Co od utkání čekáte? 

Na podzim jsme proti nim museli otáčet z 0:2. Bude to těžký zápas, oni se zvedají a hrají kvalitní fotbal, což ukázali i proti Sigmě. Čeká nás náročný duel, my ale věříme, že nás přijdou povzbudit diváci a že utkání zvládneme. 

Vám se hodně daří, dáváte góly, přidáváte nahrávky. Prožíváte nejúspěšnější období v kariéře? 

Ano, je to tak. Předtím jsem góly nedával, teď mi to tam padá. Střelecky i výsledkově je to můj nejlepší ročník. 

Vnímáte, že na vás tým spoléhá? 

Asi ano. Zažil jsem pozici, kdy jsem byl nejmladší a kdy se po mě chtěla černá práce. Teď mám větší zodpovědnost a myslím, že hráči i trenéři spoléhají na to, že se trefím nebo přidám nahrávku. 

Jste odchovancem klubu. Co by pro vás znamenalo, kdybyste tým dovedl do druhé ligy? 

Bylo by to něco nádherného. Když jsem jako dítě chodil na muže, tak jsem snil o tom, že si za ně někdy zahraju. Teď jsem součástí týmu, je pro mě pohádka, že s mateřským klubem hraju o postup.  

Budete v Kroměříži pokračovat i další sezonu, nebo se vám ozývají i jiné kluby? 

Jsem tady a okolní nabídky nevnímám. Teď jsem V Kroměříži a co bude v létě, to je nyní zbytečné řešit. 

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*