Odmítli jít do Prahy. Politici z Moravy nechtějí ministerská křesla

Ministerská křesla odmítl náměstek brněnské primátorky i senátorka z Bystřice pod Hostýnem.

Vznikající vládu Petra Fialy provází nevídaný jev. Zisk ministerského postu mnozí považují za vrchol politické kariéry, přesto jej už dva kandidáti odmítli. Důvody se shodují. Chtějí se starat o rodinu a z Moravy je to do Prahy daleko.

Neodejdu od rozdělané práce

Petr Hladík působí jako první náměstek brněnské primátorky i místopředseda KDU-ČSL. Jeho strana má v nové vládě obsadit post ministra životního prostředí. První výběr padl právě na Hladíka, který se o tuto agendu stará v moravské metropoli.

Podle svých slov by se po odchodu do Prahy nemohl pořádně starat o svou rodinu, která by zůstala v Brně. “Na prvním místě je moje rodina. Mám skvělou ženu a pět malých dětí a bohužel už teď musím říct, že s nimi netrávím tolik času, kolik bych si přál,” uvedl Hladík v prohlášení.

Silným důvodem, proč odmítnout ministerské angažmá, je pro něj i samotné Brno. “Před třemi roky jsem vás žádal o důvěru, abych právě pro Brno mohl pracovat. Bylo by nefér, kdybych Brno, které miluji, teď vyměnil za Prahu. Zůstávám v Brně, protože pro něj chci pracovat a dotáhnout svoji práci dokonce,” vyjádřil svůj postoj druhý muž v čele města.

Šárka Jelínková, senátorka z Bystřice pod Hostýnem

Můj život je na Moravě

Druhý případ se váže k Ministerstvu práce a sociálních věcí, jehož vedení mají rovněž získat lidovci. Zvažovanou osobou byla senátorka Šárka Jelínková. Podle svého vyjádření nechce opustit Bystřici pod Hostýnem, ve které žije s rodinou.

“Mám rodinu, od které by mě při každodenní práci v Praze dělilo téměř tři sta kilometrů. Myslím si, že je úplně v pořádku to říct narovinu. Náš život je v Bystřici pod Hostýnem, kde jsem senátorkou, a chci tam skutečně žít,” odůvodnila Jelínková své odmítnutí.

Autor: pjk, foto: Facebook Petr Hladík a Šárka Jelínková

Související články

Přečtěte si  Správci CHKO Pálava vytěžili dřevo a prosvětlili oblast na Svatém kopečku a Turoldu. Zásah podle mnohých narušuje malebný ráz místa

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*