Okresy Brno-město a venkov se propojí, výjimka přišla na poslední chvíli

Ministerstvo vnitra na poslední chvíli udělilo výjimku zákazu pohybu mezi okresy Brno-město a Brno-venkov.

Nový soubor opatření proti šíření koronaviru platný od pondělí počítá s výrazným omezením pohybu mezi okresy. Mělo se to týkat i organicky propojených okresů Brno-město a Brno-venkov, ministerstvo ale na poslední chvíli oznámilo, že budou mít výjimku.

Přečtěte si přehledný článek o opatřeních v novém lockdownu.

Výzva starostů zabrala

Vláda minulý týden v souvislosti s vyhlášením nového nouzového stavu oznámila velmi přísná opatření připomínající loňský “lockdown”. Součástí souboru omezení je výrazné omezení pohybu mezi okresy, s výjimkou návštěvy lékaře, úřady či péče o blízké osoby. Týkat se to mělo i hranice mezi okresy Brno-město a Brno-venkov.

Nedlouho po oznámení této restrikce se na vládu obrátili zástupci obcí z Brna-venkova i vedení moravské metropole. Oba okresy jsou podle nich organicky propojené a případné stanovení hranice mezi nimi by nepřispělo k řešení nové vlny koronavirové nákazy. “Tyto dva okresy představují organicky propojené společenství a pokud by se měla dodržet předepsaná krizová opatření, dojde k paralýze okresu Brno-venkov včetně zajišťování každodenních potřeb obyvatelstva,” stálo ve výzvě několika starostů z okolí Brna.

Ministerstvo vnitra v reakci na výzvu v neděli večer, tedy na poslední chvíli, oznámilo, že pro oba okresy bude platit výjimka. Jak se uvádí v oznámení výjimky podepsaném ministrem vnitra Janem Hamáčkem, okresy Brno-město a Brno-venkov se v rámci daného opatření budou považovat za území jednoho celku. Hranice obou území je tedy možné beztrestně překračovat.

Procházky a sport jen na katastru obce

Zároveň ale platí, že pro sport a rekreaci je povinné dodržovat území katastru obce. V Brně se neuplatňují hranice městských částí.

Autor: pjk, foto: Pixabay

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*