Olomouc bude hostit mezinárodní LEGO výstavu. Nabídne zábavu pro celou rodinu

Svět kostek Olomouc

Miliony LEGO kostek už po páté zaplaví Olomouc na mezinárodní víkendové výstavě Svět kostek. O víkendu 2. a 3. Listopadu přijede přes padesát domácích a patnáct zahraničních stavitelů z Francie, Rakouska a Maďarska představit návštěvníkům z celé Moravy své umění v podobě stovek menších i obřích LEGO modelů. Akce není jenom výstavní, nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu.

Na dívání i na hraní

Vystavovatelé představí modely z řad Western, Space, Piráti, Starwars, historický New York či pohádkových postaviček jako Kačer Donald a Harry Potter. Svět kostek však není jen výstava na dívání, malí i velcí návštěvníci mají možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být strojvedoucím na 36 m čtv. velkém kolejišti z více jak 120.000 LEGO kostek. Na šikovné děti čekají ovladatelná terenní auta, bagry i obří jeřáb. Některé LEGO Mindstorms modely jsou už tak chytré, že reagují přímo na pohyb dětí před nimi a děti žasnou nad kobrou nebo mňoukajícím koťátkem, které se chovají jako živé.

Návštěvníci mohou doplnit své LEGO sbírky

V dalších prostorách výstavy s obchůdky mají návštěvníci možnost koupit svým ratolestem stavebnice s výstavními slevami nebo doplnit sbírku v obchůdku se spoustou LEGO dílků a doplňků k figurkám, které v obchodech běžně nejsou sehnatelné. Loni organizátoři ze zahraničí přivezli LEGO ve formě bižuterie Na spousty LEGO Náušnic náramků, přívěšků a dalších zajímavostí se mohou návštěvníci těšit i letos.

Statisíce kostek na hraní, fotky s kostýmy zvířátek

V neposlední řadě si děti mohou vyhrát v herních koutcích od Dupla až po Architekturu se statisíci kostkami. Rodiny se mohou vyfotit na foto stěně, letos s kostýmy zvířátek Zoologické zahrady.

Podrobnější informace

Zdroj a foto: Svět kostek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*