Olomouc přechází na plastové sedačky v MHD, zajistí snazší údržbu

Polstrovaným sedačkám už v Olomouci nejspíš odzvonilo.

Olomoucký dopravní podnik mění polstrované sedačky za plastové. Na rozdíl o těch předchozích jsou jednoduše omyvatelné a celkově snazší na údržbu. Zatím se novinka objevila v první tramvaji. Pokud se osvědčí, uplatní se i v dalších vozech.

V uplynulých měsících přistoupil olomoucký dopravní podnik k postupnému hloubkovému čištění všech sedaček v tramvajích i autobusech. “V některých případech ale na potazích i přes důkladné vyčištění zůstávají skvrny, které jsou poté předmětem stížností cestujících. Hledali jsme proto i jiné možnosti, jak situaci dlouhodobě řešit,“ uvedl předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce Jaroslav Michalík.

Změna se projeví postupně

O zkušební instalaci plastových sedaček dopravní podnik rozhodl na konci minulého roku. Pokud se osvědčí, přibydou i do dalších vozů. „K obměně by v tom případě došlo postupně, buď s nákupem nových vozů, při větších opravách nebo v případě pravidelné výměny sedaček na základě stáří či opotřebení,“ doplnil dopravně provozní náměstek DPMO Pavel Zatloukal.

Významným faktorem pro testování jiného typu sedaček jsou i náklady na údržbu látkových potahů. U plastových sedátek se předpokládá v této oblasti znatelná finanční úspora. První vůz s plastovými sedačkami obsluhuje nejčastěji linku X4 nebo linku 1. Změna z polstrovaných na plastové sedačky je ostatně trendem i v dalších velkých moravských městech.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*