Olomouc uzavřela úřady na historické radnici, nemá dostatek lidí

Historická olomoucká radnice na Horním náměstí

Město Olomouc bylo nuceno uzavřít odbory magistrátu umístěné na radnici na Horním náměstí. Počet nemocných a zaměstnanců v karanténě je příliš vysoký. Budova zůstane s jednou výjimkou uzavřena do začátku dubna, informoval tajemník olomouckého magistrátu Jan Večeř.

Podle tajemníka v posledních týdnech narůstá počet onemocnění a s tím spojené karantény na jednotlivých odborech magistrátu. “Od loňského října pracujeme v režimu bez home office, který si nyní vzhledem k náplni činností jednotlivých odborů nemůžeme dovolit,” uvedl Večeř.

Od října minulého roku se nakazilo nemocí COVID-19 přibližně 180 zaměstnanců, v současné době magistrát eviduje značný nárůst nejen nemocných, ale i zaměstnanců v karanténě. Týdně je to asi 50 zaměstnanců. “Doposud se nám dařilo udržet v plném provozu všechny agendy. Vývoj v minulém týdnu a o víkendu mě však přinutil k ráznému kroku v objektu historické radnice na Horním náměstí,” vysvětlil tajemník s tím, že budova bude od úterý 23.3.2021 do 1.4.2021 pro veřejnost uzavřena.

Pokud nemusíte, nechoďte

Omezení se netýká matriky v objektu historické radnice na Horním náměstí. Občané po vstupu do objektu radnice prostřednictvím ostrahy zavolají příslušného zaměstnance matriky a ten v prostoru vrátnice vyřídí příslušnou matriční záležitost.

Všechny ostatní agendy ve všech zbývajících objektech magistrátu pracují v běžném režimu. Olomoucký magistrát vzhledem k situaci požádal občany o zvážení neodkladnosti osobní přítomnosti při vyřizování požadavků. “V této pro nás všechny kritickém období Vás naléhavě žádám o maximální využívání telefonického a e-mailového kontaktu,” uvedl tajemník Večeř ve výzvě občanům.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*