Olomoucká zoo hlásí rekordní návštěvnost, pandemii navzdory

Panda červená v Zoo Olomouc

Zoologickou zahradu na Svatém Kopečku u Olomouci loni navštívilo 367 248 návštěvníků, přibližně o 74 tisíc více než v roce 2020. Loňská návštěvnost byla nejvyšší za posledních deset let, a to navzdory čtyřměsíční uzávěře kvůli koronaviru.

Olomoucká zoo byla v roce kvůli vládnímu nařízení v důsledku epidemické situace uzavřená od začátku roku 2021 do 12. dubna. Návštěvnost výrazně vzrostla především v létě, protože velká část lidí trávila dovolenou v tuzemsku.

Do zoo přibyli levharti i pandy

Na ploše 42 hektarů zoo chová na čtyři sta druhů. V loňském roce se zde narodilo 270 mláďat. “Mezi významné odchovy můžeme nepochybně zařadit lvíčka zlatého, kozorožce kavkazského, kaloně Rodriguezského, zoborožce kaferského, zubra evropského, lemura katy či medojeda kapského,” uvedla mluvčí olomoucké zoo Iveta Gronská.

Do zoo na Svatém Kopečku v roce 2021 také přivezli nový pár levhartů mandžuských a dva samce pandy červené. “Ta se v zoo objevila vůbec poprvé, stejně jako nově přicestovalí velbloudi jednohrbí,” doplnila Gronská.

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku má otevřeno celoročně a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům na střední Moravě. Zřizovatelem zoo je město Olomouc, které dotuje její provoz. Loni na něj přispěl 33 miliony korun. Zahrada si vlastními aktivitami vydělá zhruba půlku částky potřebné na provoz.

Zdroj a foto: Zoo Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*