Opava, Frýdek-Místek a teď Chorvatsko. Chceme mezi elitu, hlásí z Čakovce Petr Zapalač

Petr Zapalač ještě v dresu Opavy

Ještě v loňské sezoně patřil do kádru prvoligové Opavy, ta s ním ale přestala počítat a zkušený Petr Zapalač řešil, co dál. Nakonec si plácl s třetiligovým Frýdkem-Místkem, nyní už je ale zase o dům dál. Konkrétně v Chorvatsku.

Třiatřicetiletý Zapalač odehrál za Žižkov a Opavu celkově 54 ligových zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky. Ještě loni si připsal sedmnáct startů v opavských barvách, po sezoně ale ve slezském klubu skončil. Poté zamířil do Frýdku-Místku, za který odehrál podzim v MSFL. 

Mám z toho dobrý pocit. Po Opavě jsem hledal nějaký klub a ve Frýdku-Místku jsem se cítil dobře. Bylo to uvolnění, dostal jsem se do formy a to mi pomohlo. Z první ligy do třetí to byl skok, ale bral jsem to tak, jak to je. Přizpůsobil jsem se a byla to dobrá zkušenost,” řekl pro zpravyzmoravy.cz Zapalač, jenž zároveň nevyloučil, že by se u Valcířů mohl ještě někdy v budoucnu zase objevit. „Uvidíme, jakým směrem se to u nich bude vyvíjet. Klidně se můžu jednou vrátit, třeba i v jiné pozici. Frýdek-Místek má kvalitní mládež, těch možností je více,” uvedl. 

Polsko padlo kvůli penězům 

V zimě měl namířeno do polského Rakowa, z jeho přestupu ale na poslední chvíli sešlo. „Trénoval jsem s nimi. Měl jsem dobrou pozici a trenér o mě měl zájem. Už jsem se tam viděl,” uvedl zkušený fotbalista. Do Polska už jel podepsat smlouvu, jeho transfer ale ztroskotal na financích. „To, co nakonec Frýdku-Místku za přestup nabídli, nebylo možné,” dodal Zapalač. 

Ve Frýdku-Místku ale pokračovat nebude. V minulých dnech si totiž plácl s druholigovým chorvatským Čakovcem a své nové angažmá vnímá jen pozitivně. „Je to něco jiného. Byla to zajímavá nabídka, získám nové kontakty, potkám další lidi,” říká Zapalač, který už se v Chorvatsku pomalu zabydluje. „Mám apartmán. Jsem na hotelu a hledá se mi byt. Mám za sebou pár tréninků a už o víkendu se hraje. Ale nevím, jestli se do té doby stihne vyřídit vše, abych mohl naskočit,” dodal. 

Smlouvu má na půl roku 

Čakovec, do kterého odešel, rozhodně není klubem bez ambicí. Naopak, letos byl i v čele druhé chorvatské ligy. Na to má nyní sice daleko, klub chce ale na jaře stabilizovat kádr a vrátit se do horních pater tabulky. „V další sezoně do toho zase chtějí šlápnout a bojovat o postup. Jeví se mi to fajn. Mají zajímavé cíle i šikovné hráče. Tréninky mají kvalitu, navíc se tady ke mně chovají hezky. Pomáhají mi hráči i vedení a je to tady na dobré cestě,” hlásí z Chorvatska Zapalač, který s klubem podepsal smlouvu na půl roku. „Když se splní cíl, kterým je stabilizace, a budu dobře vypadat v zápasech, tak jsme se bavili i o prodloužení,” prozradil. 

V Čakovci působí také fotbalisté ze Slovinska, Bosny a Hercegoviny nebo Srbska. Jak ale klub přišel na Zapalače? „Majitel klubu má kontakty v Česku. Potřebovali někoho zkušeného, ideálně leváka s ligovými zkušenostmi. Tak se mi ozvali a klaplo to,” vysvětluje. Obě strany mohou na přestupu jen vydělat. 

Autor: resp Foto: SFC Opava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*