Ostrava prodává pozemek pro Rezidenci Stodolní, nabídne byty i prodejny

Vizualizace Rezidence Stodolní v centru Ostravy

Vedení Ostravy rozhodlo o prodeji komplexu nemovitostí v centru města společnosti Linkcity Czech Republic. Znalecky odhadnutá cena činí přibližně 25 milionů korun. Nová multifunkční budova nabídne na 158 bytů, parkovací místa i komerční prostory. Hotovo má být v roce 2026.

Podle ostravského primátora Tomáše Macury nabídka zapadá do záměru města na komplexní obnovu lokalit a vznik nové moderní části, která nabídne odpovídající kvalitu pro rezidenty i návštěvníky. “Společnost Linkcity Czech Republic předložila velmi atraktivní záměr nové výstavby z pera oceňovaného studia Bogle Architects. Oceňuji rovněž, že jsme velmi rychle a efektivně dojednali podmínky smlouvy, a je tedy možné bezprostředně zahájit přípravu projektu,“ uvedl Macura.

Navržená výstavba má nabídnout velkou rezidenční plochu i prostor pro obchody, ordinaci, lékárnu, kavárnu a další služby. V návrhu se objevují společné zahrady či zelená střecha. Nedaleko se také nacházejí bývalá městská jatka aktuálně přetvářená na moderní uměleckou galerii.

Město se společností nyní uzavře smlouvu o smlouvě budoucí s předkupním právem a zákazem zcizení, jež obsahuje jednotlivé podmínky projektu i jištění ze strany města pro případné komplikace, jako jsou sankční ujednání či možnosti odstoupení od smlouvy. Samotná realizace by měla začít v roce 2024 a být ukončena o dva roky později.

V blízkém okolí vznikne pěší zóna

Součástí projektu je také řešení veřejného prostoru mezi budovou jatek a Rezidencí Stodolní, tedy pozemky, které nebyly předmětem prodeje, ale se stavbou bezprostředně souvisí. Prostor bude navrhován jako pěší zóna.

Tento veřejný prostor na jedné straně představuje nezbytný vstupní prostor do komerčních i rezidenčních částí objektu, na straně druhé je součástí okolí jatek, tedy budoucí galerie PLATO. S ohledem na souvislosti jsme se se společností Linkcity dohodli na tom, že toto území projektově připraví i zrealizují a město se bude podílet na přípravě i investici do výše 70 % a zároveň maximálně 15 milionů korun,“ vysvětlila Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora.

Linkcity Czech Republic je mezinárodní developerská značka skupiny Bouygues a v České republice působí jako součást stavební skupiny VCES. Společnost Linkcity je developer a investor projektů, při nichž využívá globální síly a lokálních zkušeností. Realizuje projekty spočívající v revitalizaci městských brownfieldů se smíšeným využitím, industriální projekty, hotelové projekty, ale i projekty připravené na míru. Architektonické studio Bogle Architects působí v České republice od roku 2007 a jeho rukopis nese řada úspěšných projektů nejen v ČR. Studio navrhlo řešení také pro výstavbu ostravského „Paláce Sitte“.

Přečtěte si  Hudební párty Colours of Ostrava v červenci opět přivítá domáci i zahraniční hudební hvězdy

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*