Ostravská Karolina slaví 10 let, na víkendové akci vystoupí Leoš Mareš

Obchodní dům Forum Nova Karolina v centru Ostravy

Obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina letos slaví deset let od otevření. Na tento víkend chystá velkolepý program, jehož hlavní hvězdou bude Leoš Mareš a Miro Jaroš.

V roce 2012 se otevřely brány nákupního centra Forum Nová Karolina v centru Ostravy. Projekt tehdy působil ambiciózně. Přesto se potvrdila vize nizozemských architektů, že lidé nebudou jen nakupovat, ale budou se chtít bavit, potkávat a objevovat nové zážitky, a to vše pod jednou střechou.

Obchodní centrum nabídlo návštěvníkům na ploše o rozloze 60 000 m2 více než 220 tuzemských i zahraničních značek, ale i další služby, zábavu, kulturu či gastronomické zážitky. Od otevření navštívilo centrum více než 85 milionů zákazníků. Za tuto dobu se změnil také ráz samotné Ostravy.

„Výstavba obchodního centra přitáhla další investory, takže v okolí vznikly rezidenční byty a kanceláře, zrekonstruovaly se budovy Trojhalí, urychlil se rozvoj infrastruktury a lidé zde začali trávit svůj volný čas,“ uvedl Tomáš Lučan, marketingový ředitel společnosti Active Retail Asset Management (ARAM), která má správu obchodního centra Forum Nová Karolina ve svém portfoliu.

Světové značky už tehdy vsadily na dominantní obchodní centrum, které se nebálo dále investovat do rozvoje: „Otevřeli jsme unikátní herní zónu pro děti, nainstalovali moderní parkovací systém s rozpoznáváním poznávacích značek, ale také zahájíme v příštím roce rozsáhlou modernizaci food courtu, který bude odrážet nejnovější designové i technologické požadavky zákazníků,“ prozradil plány Martin Kubík, ředitel obchodního centra, který v centru působí od jeho otevření.

Oslava ve znamení slev a zábavy

Tento víkend 16. až 18. září se uskuteční oslava desetiletého výročí. Návštěvníci se mohou těšit na VIP lounge s výdejnou dárků za nákupy, welcome drinky či dortový bar. Samozřejmostí jsou výrazné slevy. “Během víkendu si můžete poslechnout živé vysílání Hitrádia ORION, s dětmi se vyfotit ve fotokoutku nebo se nechat zkrášlit vizážistkou. Pro nadšence do herních konzolí je přichystána NINTENDO herní zóna,” doplnil Martin Kubík.

Sobotní odpoledne bude patřit módní přehlídce s finalistkami soutěže Miss CZECH REPUBLIC a od 18 hodin vypukne velkolepá show s Leošem Marešem. V neděli se mohou děti s rodiči těšit na soutěžní program se značkou Fisher Price, od 14 hodin se předvedou tanečníci z BEAT UP CREW SHOW a v 16 hodin program zakončí zpěvák Miro Jaroš s kapelou. Vstup je zdarma. Podrobný program najdete na této stránce.

Přečtěte si  Brněnskou architekturu oživí WOKO, organická budova nabídne kanceláře i panoramatické výhledy

Ambice se vyplatila

Forum Nová Karolina vzbudilo zájem veřejnosti už před samotnou výstavbou. V době před deseti lety nebylo standardem umísťovat obchodní domy do center měst. Zájem vyvolaly i velké parkovací plochy, food court s výběrem světové gastronomie či moderní multikino.

Na tehdejší dobu byl projekt z taktovky nizozemského ateliéru OMA Rema Kolhaase velmi odvážný. Potvrdil ale vizi a nadčasovost architektů, kteří předpovídali změnu spotřebitelského chování. “Souvisela s faktem, že lidé nebudou chtít v budoucnu jen nakupovat, ale budou hledat zábavu, odpočinek i zážitky na jednom místě,” vysvětlil ředitel centra Martin Kubík.

S nadčasovostí projektu úzce souvisely i další procesy, které odstartovaly rozvoj Ostravy jako takové. Do okolí nově otevřeného nákupní centra přišli další investoři. Vznikla zde rezidenční čtvrť s moderními byty, administrativní budovy světových firem, zrekonstruovaly se památkově chráněné budovy Trojhalí. Celá oblast se za poslední dekádu stala novou urbanizovanou městskou čtvrtí.

Tramvajová zastávka Karolina se stala nejfrekventovanějším uzlem městské hromadné dopravy, místo je dostupné vlakem, autobusem. “Lidé si navykli jezdit také na sdílených kolech Nextbike, o čemž vypovídá rekordní množství výpůjček v této lokalitě. Forum Nová Karolina se tak stala novým místem každodenního setkávání Ostravanů,” doplnil ředitel Kubík.

Zdroj a foto: Forum Nová Karolina

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*