Ostravská nemocnice se připravuje na příval covidových pacientů, zřídila pro ně dvě stanice

Městská nemocnice Ostrava (MNO) zřídila dvě standardní stanice pro hospitalizaci pozitivních pacientů na onemocnění covid-19. Jejich aktuální kapacita je 27 lůžek. Vznikly místo oddělení Geriatrie F a Chirurgie E.

V reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci a navyšující se počet covidových pacientů, kteří se dostávají do naší péče, jsme byli nuceni znovu vybírat oddělení, která byla reprofilizována a přeměněna na covidová. Od úterý máme dvě standardní covidové stanice s kapacitou 15 a 12 lůžek. Volili jsme ta oddělení, která již s covidem mají zkušenosti a jejichž personál je na péči o covidové pacienty připraven. Aktuálně se v nemocnici staráme o 12 covidových pacientů, další čtyři s pozitivním výsledkem byli zachyceni při preventivním testování nařízeném mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví v naší LDN,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

Nemocnice je připravena, stejně jako v minulém období, postarat se i o covidové pacienty vyžadující intenzivní péči. Tu zajistí stanice ARO JIP, která stavebně bezprostředně navazuje na standardní covidovou jednotku zřízenou místo Geriatrie F. V nemocnici v tuto chvíli nedochází k žádnému omezení plánované péče.

Stejně jako v předchozím období jsme se u personálu nesetkali s nějakým masivním nesouhlasem. Samozřejmě, že nikdo nemá radost z toho, že se nám covidové období vrací, všichni si pamatují, kolik fyzických a zejména psychických sil obětovali v období minulém. Nicméně personál vybraných oddělení k této situaci přistoupil zodpovědně a soudržně a jednotky byly připraveny během jednoho dne,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová.

Nemocnice hledá další prostory pro infekční příjmovou ambulanci, stávající prostory přestávají stačit

V MNO, která nedisponuje infekčním oddělením, je aktuálně vyčleněna jedna z ambulancí v rámci Interní příjmové ambulance, která slouží jako infekční a v ní jsou pacienti ošetřováni ve zvýšeném hygienickém režimu. Protože epidemiologický vývoj není příznivý a kapacita této ambulance přestává stačit, nemocnice se bude zabývat výběrem náhradních prostor. Ty, které nemocnice pro provoz infekční ambulance využívala dříve, prochází v současné době rekonstrukcí, proto budou vyčleněny jiné odpovídající z hlediska logistiky a hygienických zásad.

„Naše nemocnice je připravena postarat se o covidové pacienty i v další vlně, v předchozím období jsme načerpali cenné zkušenosti a včasné zachycení nástupu epidemie je pro zvládnutí situace také zásadní,“ dodal ředitel Uhlig.

Přečtěte si  Palivo do Dukovan bude dodávat Westinghouse. Rusové po téměř 40 letech končí

Autor: red Zdroj a foto: Městská nemocnice Ostrava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*