Ostravská zoo získala mladého lva indického, seznamuje se s novým prostředím

Minulou středu byl do Zoo Ostrava přivezen tříletý samec lva indického. Mladý lev pochází z německého Frankfurtu. Zpočátku pobýval ve vnitřních prostorech, po nějaké době mu chovatelé zpřístupnili i venkovní výběh. Aby měl dostatek klidu na seznámení s novým domovem, zůstane Pavilon indických zvířat zatím uzavřen návštěvníkům.

Zoologické zahrady smějí otevřít návštěvníkům i expozice uvnitř pavilonů. Návštěvníci Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava tak mohou opět zavítat mezi papuánské plazy a ryby nebo do prostředí deštného lesa západní Afriky. Některé prostory ale zůstanou i nadále uzavřeny, upozornila ostravská zoo v tiskové zprávě.

Z důvodu příjezdu nového samce lva indického zůstává prozatím uzavřen Pavilon indických zvířat. Jedná se o mladého jedince narozeného v roce 2018. Po vypuštění z transportní bedny zůstal nějakou dobu ve vnitřních prostorech, nyní má k dispozici i venkovní výběh přímo u pavilonu, kam může dle libosti vycházet, a postupně se tak seznamovat s novým prostředím. Od lvice bude určitou dobu ještě oddělen, nicméně zvířata na sebe vidí a slyší se.

Malá Amazonie zůstává zavřená

Uzavřen zůstane i pavilon Malá Amazonie, který má velmi malou kapacitu a podle aktuálních nařízení by do něj směly vstoupit pouze dvě osoby. Při poměrně vysoké návštěvnosti, které se v tomto období zoo těší, by se tak dovnitř nemuseli dostat všichni zájemci.

Je také možné, že při víkendové návštěvnosti budou pracovníci zoo nuceni uzavřít i další pavilony, protože nebudou schopni zajistit dodržování aktuálních podmínek. Návštěvníci se ale nemusejí obávat, většina zvířat bude k vidění ve venkovních expozicích.

Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*