Ostravské zoo krachl dodavatel elektřiny, otevírací dobu neprodlouží

Zoologická zahrada v Ostravě v únoru obvykle prodlužuje otevírací dobu. Kvůli úsporným opatřením se tak ale nestane. Důvodem jejich zavedení je krach dodavatele elektřiny.

Úsporná opatření se týkají vytápění, svícení, ale i nákupů ze strany Zoo Ostrava. Vedení zahrady se s ohledem na situaci rozhodlo, že v únoru ponechá otevírací dobu stejnou jako v lednu. Otevřeno tedy bude o desíti do šestnácti hodin. Pokladny a pavilony se uzavřou o hodinu dříve.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost v tomto zimním měsíci je opravdu minimální, mělo by se to dotknout jen malého počtu návštěvníků. Věříme, že naše rozhodnutí pochopí,“ uvedl ředitel ostravské zoo Jiří Novák.

Letošní leden je podle něj na druhou stranu návštěvnicky výrazně nadprůměrný. Dokonce dosáhl historického rekordu přes dvanáct tisíc návštěvníků. Nikdy předtím nepřekročila návštěvnost prvního měsíce v roce desetitisícovou hranici.

V létě přidáme hodinu navíc

Vedení ostravské zoo slíbilo, že “ukradenou” hodinu návštěvníkům vrátí. “Už nyní mohu všem slíbit, že jim ztracenou hodinu vynahradíme. Během letních prázdnin opět zůstane areál zoo otevřen o hodinu déle,” doplnil Novák.

Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*