Ostravští policisté dopadli fantoma vloupání do aut bezprostředně po činu 

K rychlému dopadení recidivisty dopomohla duchapřítomná žena, která pachatele přímo při činu vyfotila na mobilní telefon.

Operační důstojník na tísňovou linku přijal oznámení o odcizení batohu s doklady z neuzamčené kabiny dodávkového vozidla. Jak oznamovatel uvedl, vykládal zboží z nákladového prostoru a svou pozornost nevěnoval svému okolí. Chvilky nepozornosti využil v tu dobu neznámý pachatel, který se během několika vteřin zmocnil batohu položeného na sedačce uvnitř kabiny.

Vše viděla náhodná svědkyně, která neváhala a „zlodějíčka“ vyfotila. Během chvilky už na místo přijela uniformovaná hlídka, které žena ukázala pořízenou fotografii. Díky místní znalosti muži zákona věděli, že se jedná o známou firmu, na kterou mají již kriminalisté spadeno. Na základě předchozího souhlasu státního zástupce ještě ten samý den byl muž zadržen a následující den putoval do vazební věznice.

Dopadený muž měl na svědomí vloupání do devatenácti vozidel

Kriminalisté 5. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava na základě operativní činnosti, zajištěných a vyhodnocených stop, ale také díky úzké spolupráci s uniformovanými policisty, odkryli sérii vloupání do devatenácti vozidel. Dnes již obviněný 43letý muž měl svou „činnost“ vykonávat především v městských obvodech Ostravy, a to v Moravské Ostravě, v Mariánských Horách, ale také ve dvou případech v Přívoze.

Pouze u dvou skutků byl recidivista neúspěšný a z místa činu odešel bez pořízení. Jindy se naopak během jedné noci vloupal i do více vozidel. Modus operandi byl téměř stejný. Ve většině případů měl šroubovákem násilně vypáčit skleněnou výplň oken, které poté rozbil, a následně vnikl do prostor aut. Někdy měl dokonce i stihnout prohledat kufr vozidla. Bral vše, co našel, například pánský oblek, doklady, peníze, platební karty, ale také tiskárnu, lyže nebo sportovní oblečení či boty. Jak sám u výslechu uvedl, věci, které se nedaly zpeněžit, vyhodil do popelnice.

Komisař z Ostravy-Mariánských Hor zahájil trestní stíhání a muže obvinil ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení. Jeho rejstřík trestu hovoří o 23 záznamech. Obviněný muž uvedl, že odcizené věci obratem prodával a získané peníze utratil pro svou potřebu. Svým jednáním způsobil škodu přes 250 000 korun.

Přečtěte si  Brněnská diecéze představuje jako první úřad svého druhu novou vizuální identitu a moderní přístup ke komunikaci

Policie apeluje na majitele vozidel, že auto není trezor, proto tam nenechávejte žádné cenné věci.

Autor: red Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*