Ověřili jsme si, že druhou ligu hrát můžeme, říká trenér Vyškova Trousil. Teď chce další body

Fotbalisté Vyškova získali v úvodních šesti kolech letošního ročníku Fortuna národní ligy čtyři body. Mohli jich však mít daleko víc. Svěřenci trenéra Jana Trousila se totiž prezentují velmi dobrými výkony, což potvrdili i v posledním duelu proti Prostějovu, který porazili 4:0. 

Vyškov sice prohrál čtyři ze šesti zápasů, ovšem nikdy ne více než jednogólovým rozdílem. O to příjemnější byla pro tým poslední vysoká výhra v derby nad Prostějovem. „Nevím, jestli se dá hovořit o klidu, ale jsme rádi, že jsme to konečně zvládli za tři body. Kluci si to za ty předešlé zápasy zasloužili. Nikdy jsme nebyli horším týmem, ale dosud nás trápila koncovka,” řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz vyškovský trenér Jan Trousil. 

Jste rádi, že jste ukončili dlouhé čekání na výhru? 

Teď nám to tam konečně spadlo a zaslouženě jsme vyhráli. Nyní máme dva týdny na to, abychom doléčili šrámy a abychom byli na další zápasy nachystaní v plné síle. Určitě nám je teď ale daleko lépe. 

Pocit z vítězství musel být o to sladší, že jste zvládli sledované derby. Je to tak? 

Pro nás je jednodušší hrát s týmy, které známe ze třetí ligy. Už tam byla derby vždy vyhecovaná a byla radost takové zápasy hrát. Kluci věděli, že si to jdou rozdat na férovku a že se ničeho nemusí bát. Byla to pro ně prestiž. Pokud jdou na Opavu nebo Zbrojovku, které viděli v televizi, tak je jasné, že u nich bude respekt. Na kluky to dolehne a než si to srovnají v hlavě, tak může být konec zápasu. Naproti tomu Líšeň i teď Prostějov známe a nemáme se moc čím překvapit. Vždy vyhraje ten, komu zápas více vyjde, a kdo ho více chce vyhrát. Teď jsme to naštěstí byli my. Na derby se kluci vždy těší a jsou na ty zápasy nažhavení. 

Ze šesti zápasů máte jen čtyři body, pokaždé jste ale prohráli hodně těsně… 

A to se právě kouše daleko hůř. Když víte, že z toho mohly být body, tak je to horší. Rozdíl byl akorát během prvního poločasu na Dukle, kde si kluci zvykali. Dukla byla dominantní a my jsme poznali kontrast mezi druhou a třetí ligou. První poločas jsme ale přežili a pak jsme si řekli, že se nemáme čeho bát. Nakonec jsme sahali po remíze a ověřili jsme si, že druhou ligu hrát můžeme. Opava nám pak sice dala gól a vyhrála, ale celý zápas se klepali. Měli jsme tolik šancí, co mohlo skončit gólem a obrátit to. Ale tam nás začala trápit koncovka. 

A s tou jste se trápili až do duelu s Prostějovem, že? 

Proti Táborsku jsme byli jasně lepší, měli jsme hodně šanci, ale nedali jsme ani penaltu. V závěru se naopak kopala nesmyslná penalta proti nám, o které nikdo neví, proč byla. Tam jsme si vypili kalich hořkosti do dna. Proti Varnsdorfu jsme hráli bez šesti zraněných hráčů a do útoku musel stoper Fofana. Nehráli jsme špatně, ale na konci jsme zase dostali gól. No a pak přišel Prostějov. Sice jsme dlouho hráli v oslabení, ale už v poločase jsme vedli a pak jsme si řekli, jak hrát dál. Druhý poločas byl od nás fantastický a mohli jsme přidat i více než tři góly. 

Věříte, že z vás po Prostějovu ofenzivní trápení spadne? 

Není to o tom, že dáte v jednom zápase čtyři góly a pak už je budete dávat pořád. Kluci se do šancí dostávají, kombinace a šablony z tréninků vychází i v zápasech, ale jde o to, jestli je proměníte nebo ne. Těší mě, že se do šancí dostáváme, což je prvním předpokladem. Pokud bychom je neměli a spoléhali na to, že nám vyjde jedna standardka, tak to bude špatně. Ale pokud ty šance budeme mít, tak se je kluci naučí proměňovat. Teď se nám navíc uzdraví útočníci a bude to i na nich. Každopádně radši budu mít v týmu několik hráčů, kteří dají po dvou nebo třech gólech, než jednoho, co dá patnáct branek a zbytek se neprosadí. Zatím se nám to dělí, tak snad to tak bude i nadále. 

Jste sice v drnovickém azylu, přesto se můžete cítit jako doma, souhlasíte? 

Kluci se cítí dobře. Je tady pěkný stadion, dobrá tráva, navíc bez atletické dráhy, tak to má bát. Chodí na nás v průměru přes 1200 fanoušků, což je super. Máme tady naše fanoušky i bubeníky, kteří umí udělat atmosféru. Pak se chytnou i další. Tím spíš, pokud jde o zápas, jaký byl ten s Prostějovem, kdy vedete, pak máte vyloučení a cítíte ublížení. To fanoušky ještě více vyhecovalo a atmosféra byla perfektní. Vtáhlo je to do zápasu, takže snad to tak bude i pokračovat. 

Ochozy drnovického stadionu pamatují i zápasy poháru UEFA. Po letech je zaplnili fanoušci

Po pauze vás čeká Žižkov, pak Sparta B a Příbram. Takže těžký los pokračuje… 

Věděli jsme, jaký máme los. Dukla je jeden z favoritů na postup, Opava loni spadla, Líšeň byla naposledy druhá. Hlavně jsme to chtěli přežít a nedostat moc gólů, abychom nebyli psychicky dole. Ale stal se opak, ověřili jsme si, že můžeme být konkurencí a chybělo nám jen málo, aby těch bodů bylo víc. Každopádně série, která nás čeká, bude těžká. Na Žižkově budou kluci hrát poprvé, Sparta B chrlí jednoho mladého hráče za druhým a Příbram loni spadla. Bude to pro nás další těžká zkouška a uvidíme, jak na tom budeme. Já věřím, že dobře a snad se výsledky překlopí na naši stranu. Klukům věřím. 

Plánujete během pauzy ještě posílení kádru, nebo je už tým konečný? 

Stavěli jsme to tady na 19 plus tři. Ale měli jsme šest zraněných, takže jsme nějak museli reagovat. Teď je nás pětadvacet a to možná přijde ještě někdo z Afriky. Možná nás bude i 28. Najednou nás bude hodně a před každým zápasem budeme muset poslat klidně i osm hráčů mimo sestavu. Takže už to rozšiřovat nechceme. A pokud ano, tak by se muselo jednat o posilu rovnou do základu. 

Autor: resp Foto: MFK Vyškov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*