Padesát moravských pověstí v podání Zdeňka Junáka nabízí nová audiokniha

Brněnský herec Zdeněk Junák namluvil audioknihu 50 moravských pověstí.

Jak to bylo se založením Pernštejna, loupežníky u Černé hory či templářským pokladem na Štamberku? To prozrazuje rozmanitý soubor padesáti pověstí z celé Moravy, který vyšel jako audiokniha v podání herce Zdeňka Junáka.

Dávné příběhy z velkých měst i malých dědinek se často objevují v pořadu Srdcovky Zdeňka Junáka na brněnském rozhlasu. Je to právě známý moravský herec, který starým povídkám dodává nezaměnitelnou atmosféru. Navíc je ve vysílání předčítá živě, což jen potvrzuje jeho profesionalitu.

Spolu s dramaturgem pořadu Zdeňkem Truhlářem a režisérem Zdeňkem Kozákem teď vydává CD pod názvem 50 moravských pověstí. “Výběr klade důraz na pestrost příběhů i lokalit, odkud pocházejí. Audiokniha se tak pomyslně zastavuje v Čebíně, ve Vnorovech, Valašských Kloboukách, Jemnici a na mnoha dalších místech,” představuje nové CD jeden ze tří Zdeňků, dramaturg Zdeněk Truhlář.

Posluchači se dozví, jak to bylo se založením Pernštejna, názvem Klobouky, o loupežnících u Černé hory či tajemství vizovického kláštera. Padesát moravských pověstí dohromady dává dvě hodiny vyprávění. “CD pověstí je jedinečnou sbírkou příběhů, které potěší malé i velké posluchače a všechny milovníky Moravy,” dodává Zdeněk Truhlář.

Zdroj a foto: Český rozhlas Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*