Papouščí zoo v Bošovicích zahájila sezonu. Do konce roku tam přibude dětská zoo

zoo Bošovice

Ve specializované papouščí zoo v Bošovicích pracují na menší dětské zoo, dětským návštěvníkům by mohla být k dispozici ke konci roku. Budou v ní například klokani a ovce. Jde o investici asi za 1,5 milionu korun. Dnes to řekla ředitelka zařízení Hana Škrháková. Zoo 1. března zahájilo 10. sezonu.

Máme tu pro děti dětský koutek, bývá značně využívaný. Proto jsme si řekli, že pro děti tu vybudujeme ještě i něco dalšího,” uvedl Škrháková. Nová dětská zoo vzniká za pavilonem amazoňanů, kde přibudou i nové expozice například pro kogny dlouhozobé či mníšky šedé. Oba druhy chce zoo teprve pořídit. V dětské zoo však budou například i klokani, králík či ovce.

Sezona zahájena. K vidění je přes 50 druhů papoušků

Zahradu tvoří asi 110 prostorných voliér, k vidění je asi 200 dospělých opeřenců ve více než 50 druzích. Převážnou část tvoří jihoameričtí papoušci, ale jsou tu také papoušci z Afriky či Austrálie.

Zoo 1. března zahájilo 10. návštěvnickou sezonu. Loni přišlo asi 45.000 lidí, meziročně o 15.000 více. Návštěvníky zoo lákala mimo jiné i na mláďata, loni se jich podle ředitelky vylíhlo asi 180. Šlo třeba o malé papoušíčky, amazoňany panamské či amazoňany žlutohlavé velké, ary červenoramenné a také raritní kogny smaragdové.

Papouščí Zoo Bošovice leží asi 25 kilometrů od Brna. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřena v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Zoo Bošovice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*